Adófórum

Adózási és számviteli információk

Életbiztositás adókedvezménye

SzJA

Életbiztositás adókedvezménye

HozzászólásSzerző: Jucurka1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2002-ben kötöttem egy 10 évre szóló befektetési célú biztositást. 2006-ig folyamatosan igénybe vettem rá az életbiztositások után járó adókedvezményt. 2007-ben - anyagi okokból - részleges kivásárlást tettem, azaz a már befizetett dij egy részének visszafizetését kértem. Ennek megfelelően a 2007-es bevallásban rendeztem a korábban igénybevett adókedvezmény 20%-kal növelt visszafizetését.

És most jön a kérdés: azóta is rendszeresen fizetem a biztositási dijat, a biztositó pedig 2008-ra vonatkozóan kiküldte az adókedvezményre jogositó igazolást. Igénybe vehetem a 2008-as befizetéseim után az adókedvezményt? Az SZJA tv-ben nem találtam arra vonatkozó utalást, hogy részleges kivásárlás után lehet-e újra igénybe venni adókedvezményt? Van valakinek erre vonatkozó tapasztalata?

Jucurka1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Életbiztositás adókedvezménye

HozzászólásSzerző: drkecsmariklaszlo. » szer. feb. 04, 2009 7:56 pm

Szia Jucurka!

A törvény nem tér ki erre az esetre, ahogy te is írtad, de a kedvezményre jogosult vagy, hiszen befizetted a biztosítási díjat. Az igazolás alapján igénybe veheted az adókedvezményt.

Üdv:Kecsmary

drkecsmariklaszlo.
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Életbiztositás adókedvezménye

HozzászólásSzerző: konczed » szomb. feb. 07, 2009 8:05 pm

Igen szerintem is igénybe veheted, mivel van igazolásod, és annak kiállításáért a biztosító tartozik felelőséggel, amennyiben nem tartják jogosnak az igényedet akkor a büntetés szerintem nem téged illett hanem a biztosítót terheli, csak jól örizd meg az igazolást az elévülésig vagyis 5 év

 

konczed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Életbiztositás adókedvezménye

HozzászólásSzerző: konczed » szomb. feb. 07, 2009 8:05 pm

 

 

konczed
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron