Adófórum

Adózási és számviteli információk

0653-01-B Rendelkező nyilatkozat

SzJA

0653-01-B Rendelkező nyilatkozat

HozzászólásSzerző: Dörmögő » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Valaki el tudná magyarázni hétköznapinyelven mi is ez a "rendelkezés"Eddig ilyen nem volt és egyszerűen nem értem miről is van szó.

Kaptam igazolást idézem "önkéntes kiegészítő nyugdíjpénztári egyéni befizetésemről",ami nem nagy összeg, 40.000.-ft. Hová írom be ennek a 30%.-át?A 81.82.83.84.és 85.86-os rovatokban nincs pont ez a kifejezés.Akkor hova való?

Aztán jön a 91.-es rovat.Mit kell ideírni?Ugyanazt a számlát,ahová én adom fel a pénzt? "NYESZ-R"jelzést honnan kérjek?

Bocsánat,de nagyon buta vagyok ebben a témában (is).

Ha válaszoltok nagyon megköszönöm!

Dörmögő
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

0653-01-B Rendelkező nyilatkozat

HozzászólásSzerző: sabina » pén. feb. 02, 2007 9:08 pm

Szia Dörmögő!

 

Az önkéntesről tudok Neked információval szolgálni, tehát 2006.01.01.-től az önk.miatti kedvezmény átalakult oly módon, hogy a kedvezményt nem kapod meg, hanem rendelkezek arról, hogy az önk.pt.vezetett egyéni számládra kerüljön.

Kérdések,ha úgy sem kapod meg, akkor miért kell rendelkezni ? De ezzel ne foglalkozz.

Mi az egyéni számla szám ? a 0653 csak 16 és 24 jegyűt ismer, én egyenéőre ott tartok, hogy beírtam az önk.pt, bankszámla számát gyanítom, hogy ez lesz a jó, de egyenlőre várom a választ az önk.pt.-tól tőlük is megkézdeztem  és az APEH-tól is, nyugi majd alakul.

 

És ne mond olyat, hogy buta vagy, főleg, hogy nagyon, hidd el én 30 éve könyvelek, 90 óta keményen belecsöppentem a vállalkozói világ könyvelésébe, adózásába és meg súgom néha azt sem tudom, már hogy fiú vagyok-e vagy lány? De azért határidőre mindig valahogy kiderül, hogy mia a megoldás.

Figyelj az itt adott válaszokra is, önzetlen kollégáimtól sok mindent megtanulhatsz.

 

Üdvözlettel

 

Kicsi

sabina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

0653-01-B Rendelkező nyilatkozat

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. feb. 03, 2007 10:05 pm

A NYESZ-R -t ismerem, ez a rovat csak azokra vonatkozik, akik 2006-ban bizonyos összeget "nyugdíjelőtakarékossági" számlára tettek, ennek 30%-át, illetve nyugdíbavonulásuk idejétől függően 100 ill.130 eFt-ot adóalapjuk terhére mondhatom úgyis, hogy az APEH közvetlenül jóváír, tehát arra a bizonyos előtak.számlára utalja. Ezt ugyanúgy nem használhatja fel a nyugdíjbavonulásig, mint a lekötött összeget. Egyszóval nem úgy működik mint pl. az életbiztosítás, ami jóváírásként az adózó saját számlájára visszakerül. (csak azért tudom, mert nekem is van NYESZ-em) Ahogy belelolvastam az 53-ba, úgy gondolom hogy az Önkéntes is hasonlóan működik. Üdv:Napraforgó

 

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron