Adófórum

Adózási és számviteli információk

Önkéntes magánnyugdíjpéntári kifizetés rokkantnak

SzJA

Önkéntes magánnyugdíjpéntári kifizetés rokkantnak

HozzászólásSzerző: Skorporion1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Adófórumozók!

Jövő év elején telik le a 10 év, amióta fizetem az önkéntes magánnyugdíjpénztári tagdíjat.  Azt már a korábbi válaszokból láttam, ha betöltöttem a nyugdíjkorhatárt, akkor adómentes a kifizetés. De én rokkantnyugdíjas vagyok és még nem töltöttem be a nyugdíjkorhatárt. Vagyis a rokkantnyugdíjas nyugdíjasnak számít-e az adózás szempontjából?

Hogyan kell adóznom, ha a nyugdíjkorhatárt be nem töltött rokkantnyugdíjasként egy összegben akarom felvenni a pénzt  és melyik jogszabály rendelkezik  erről?

Köszönöm a választ: Zoltán

Skorporion1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Önkéntes magánnyugdíjpéntári kifizetés rokkantnak

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. dec. 22, 2008 7:54 am

 

Kedves Zoltán !

Az Önkéntes Nyugdijpénztári szabályzat előirása szerint azok részére adómentes az nyugdijpénztárban levvő összeg kifizetése akik nyugdijasak. Igaz szabályzat ugy kezdi, hogy aki keöltötte a nyugdijkorhatárt.De utána azzal folytatja hogy a Tny. szerint  korhatár betöltésnek számit  az előrehozot öregségi, korkedvezményes korengedményes, a rokkantsági, bányásznyugdij, müvészeti stb. 

Ez esetben rendelkezik nyugdijat megállapitó határozattal és nyugdijas törzsszámmal. Ezt a két olmányt kell bevinni a nyugdijpénztárhoz és kérni kell a kifizetést,  ki kell tölteni egy adatlapot,és nem kell ez esetben eltöltött 10 év sem.

Nyugdijas esetében nem adóköteles a kifizetés, és az SZJA törvény szabályozza. 

üdv:hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Önkéntes magánnyugdíjpéntári kifizetés rokkantnak

HozzászólásSzerző: Skorporion1 » hétf. dec. 22, 2008 2:00 pm

Kedves hvanna!

 

Köszönöm a választ, ez megnyugtató.

Egyben a közelgő karácsonyi ünnepek alkalmából kívánok hvanna-nak és az összes többi fórumozónak békés, meghitt, szép ünneplést és boldog új évet!

 

Üdvözlettel: Zoltán

Skorporion1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég