Adófórum

Adózási és számviteli információk

Cégautó-kisteherautó

SzJA

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. dec. 15, 2008 8:05 pm

Szia Palmika!

Ha ez így van - akkor egy évben egyszer kell elszámolni - még akkor is, ha beleszól a n.éves előlegbe. Akkor ez egy nyitva hagyott kiskapu.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: palmika » hétf. dec. 15, 2008 10:09 pm

Szia Zsuzsa,

Remélem igazad van, mert van taxis EV-m, és neki nem mindegy. De én úgy értelmezem, hogy ha  január 10-én útnyílvántartásaba írom, hogy ügyfélnél voltam, de a pénzt csak decemberben veszem ki akkor is januárra meg kell fizetni. Ne legyen igazam. Túl nagy joghézag lenne.

Palmika

 

palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. dec. 15, 2008 10:34 pm

Szerintem is!

Ezért is írtam feltételes módban.

De januárban megyek előadásra akkor konkrétan rá fogok kérdezni. Sok kérdés nem letisztult még pl.: utnyilvántartás kell, nem kell stb.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: erdoapolas » kedd dec. 16, 2008 1:33 am

Sziasztok!

A válaszokat olvasva, bizony nagy a bizonytalanság, sokan nem tudjuk hova tartozik a forgalmiban teherként nyilvántartott autó. Az Szja szempontjából melyik kisteher hova tartozik, hol találhatom meg, írjatok be egy elérhetőséget.

Köszi: Marcsi

 

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: mátéedit » kedd dec. 16, 2008 8:21 am

Sziasztok!

Van egy olyan esetem, ahol a személygépkocsit beviite apportként, de a forgalmi engedélyt nem íratta át, tehát a forgalmi szerint nem céges autó, a főkönyvben pedig szerepel. Egyébként egy ellenőrzésénél azért nem engedték költségként az üzemanyagszámlákat elszámolni, mert nincs átiratva a kocsi.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Cégautó-kisteherautó

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szer. dec. 17, 2008 1:44 pm

Sziasztok! Ez a kisteherautó téma egyre izgalmasabb , hisz igen sok vállalkozó használja kimondottan pl. szerszámok, kisebb mennyiségű anyagok szállítására. Össz tömege ugyan nem biztos, hogy eléri a 2500kg-ot , nyitott rakterülete van,  kettő főnél több utas szállítására nem alkalmas, forgalmiban teherként van nyilvántartva. Remélem, jól gondolom, hogy ezt nem lehet "megerőszakolni" személygépkocsiként és nem kell utána fizetni a cégautó adót? Jól gondolom?

Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron