Adófórum

Adózási és számviteli információk

EKHO-s újságíró 10% költséghányada

SzJA

EKHO-s újságíró 10% költséghányada

HozzászólásSzerző: Kirani » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérek segítséget:

Honoráriumot számfejtenék egy nyugdíjas újságírónak, a megjelent cikke után. Nyilatkozott, hogy EKHO szerint adózik. Ebben az esetben jár-e neki az SZJA törvény által engedélyezett 10% ktg.hányad levonása (önálló tevékenységből származó jövedelem)?

Nem EKHO-s magánszemély esetén a számfejtés úgy néz ki, hogy a neki járó bruttó honorárimból levonom a 10%-ot (vagy más százalékot, ha arról nyiilatkozik), és az azután keletkező összeg lesz az adóalap, jövedelemadó és tételes EHO számításánál is.

Vagyis nem mindegy, hogy a karakterszám után járó bruttóból számítom az EKHO-s fizetnivalókat, vagy előtte levonhatom a 10%-ot. Sajnos sem az EKHO, sem az SZJA törvény nem tér ki erre, de azt tudom, hogy az EKHO-s bevétel nem számít bele a magánszemély összevonandó jövedelmébe. Akkor a 10% bizonylat nélkül elszámolható költség sem számolható el? Van valakinek ilyen tapasztalata?

Köszönöm a segítséget, szép napot mindenkinek! Ani 

Kirani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EKHO-s újságíró 10% költséghányada

HozzászólásSzerző: Panni49 » csüt. nov. 27, 2008 5:01 am

Szia! Szerintem az EKHO-s elszámolásúnak a bevétellel szemben költséget nem lehet elszámolni,még 10%-sem.Teljes bevétel jövedelem.Ha a tevékenysége ÁFA-s bevétel,akkor az ÁFA-val csökkentett bevétel a jövedelem.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EKHO-s újságíró 10% költséghányada

HozzászólásSzerző: Kirani » csüt. nov. 27, 2008 9:31 am

Szia Panni!

Köszönöm szépen, hosszas agyalás után én is erre jutottam, de nagyon jó, hogy megerősítettél.

Ani 

Kirani
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég