Adófórum

Adózási és számviteli információk

Opciós részvény

SzJA

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket kérném a következőkben.Egy cég opciós részvényt jutatott dolgozóinak.Az ügyfél élt opciós jogával és lehívta a részvényt.Milyen fizetési kötelezettsége van ez után?Szja?Eü hozzájárulás?Milyen jövedelemnek számít?
Kérlek segítsetek!!!!
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 06, 2008 11:23 am

 

Szia !

Ha a jogosult él az opcióban biztositott- vételi, eladási jogával, és az ügylet pénzbeni elszámolással szünik meg ( tehát nem az értékpapir tényleges átadásával), az opciós dijbevételből levonható az az elszámolás miatt a kötelezett magánszemélyt terhelő igazolt  kiadás ( az opciós szerződés alapján a jogosultnak járó összeg) A jövedelem megállapitásának időpontj a az elszámolás napja ( az elszámolása értéknapja. 1995 évi CXVII tv. 77§ 2-3 bek.

A jövedelmet, adót ( adóelőleget) a kifizetős állapitja meg, és az adózás rendjéről szóló törvényban meghatározottak szerint vallja be  és fizeti meg. A kifizető az adóévet követő január 31-ig igazolást ad ki a magánszemély részére, és az igazolása tartalmáról adatot szolgáltat az apeh-nek. Kifizető hiányában a magánszemély a jövedelmet és az adót saját nyilvántartás alapján köteles megállapitani.

SZja tv. 77/B§ 7 bek.

A jövedelmet és az adót a jövedelmet szerző magánszemélynek a kifizető által kiállitott bizonylatok, igazolások, illetve az általa vezetett nyilvántartás alapján az adóévről benyjtandó bevallásban kell bevalllania és az adót a kifizető által levont adó ( adóelőleg) figyelembevételével az adóbevallás benujtására előirt határidőig kell megfizetnie.

Szja tv. 77/B§ 8.bek.

Az Szja Tv. XV. fejezet Értékpapirra vonatkozó jog révén megszerzett vagyoni értékből származó jövedelem. Ide a természetbeni jutttatásokra vonatkozó rendelkezéseket nem lehet alkalmazni. 77/A § 1 bek.

Üdv: hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. nov. 06, 2008 4:35 pm

Köszi,ez rendben.De minek számít egyéb bevételnek vagy mi?Az adó mértéke 25% vagy sávos?Valamint ehot kell fizetni?Ha igen ? %-ot?

Kérlek segítsetek nagyon sürgős lenne!!!

 

szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 06, 2008 4:52 pm

 

Szia !

Az értékpapir értékesités az Elkülönitetten adózó jövedelmek közé tartozik, és az adó mértéke mint irod 25 %.( ez vagyoni értékü jog )ilyen az ingatlan, az ingóság,életjáradék  stb

Ez után ehot nem kell fizetni.

 

hvanna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. nov. 06, 2008 5:00 pm

Köszi,nagyon rendi vagy.A kifizető nem vonta le az adót sajnos.Ezt mikor kell megfizetni?Az szja bevallással egyidejűleg vagy hamarabb?Valamint az összeget dollárban kapta.Az a meglátásom,hogy az aznapi árfolyamot kell figyelembe venni amikor a számláján megjelent az összeg.Igaz?Bocsi,hogy értetlenkedek de ez nekem új.
szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. nov. 06, 2008 5:07 pm

 

Szia !

Az Szja bevalással kell majd bevallani, azaz 2009 május 20-ig. A jövedelem megállapitás napja, az az értéknap amikor az ügylet létrejött és az aznapi árfolyamot kell alkalmazni, úgy ahogy értelmezed, amikor a szlán megjelenik. ( nekem is uj , de sokat bogoztam és megnéztem a z abev-et is) a tavalyit, hogyan kellett a bev. elkésziteni.

Üdv: hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Opciós részvény

HozzászólásSzerző: szalardi » csüt. nov. 06, 2008 5:15 pm

Köszönöm a türelmed.El sem hiszed mennyit segítettél!

Üdv.Ildi

szalardi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron