Oldal: 1 / 1

családiadó--egyetemista

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: pipacs65
Sziasztok! Kérdésem a következő. A három gyerekből egy szeptembrtől egyetemista lett.Mia helyzet a családi adóval ezután? Köszi: pipacs

családiadó--egyetemista

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 4:26 am
Szerző: Panni49
Szia! Én úgy gondolom,hogy addig amíg családipótlékot kap valamelyik szülő a gyermek után,addig családi kedvezményt lehet érvényesíteni.A tv.-ben a következő van.SZJA tv.40§6 bek.A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult az a magánszemély,aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint családipótlékra jogosult. A családok támogatásáról szóló Tv.7§2bek. szerint,Közoktatási intézményben tanulmányokat folytató gyermek után családi pótlék annak a tanévnek a végéig jár,amelynek időtartama alatt betölti a 23.életévét. ( kizáró ok a rendszeres jövedelem).Üdv.Panni

családiadó--egyetemista

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 4:48 am
Szerző: M.Éva

Szia!

Ezek után az egyetemista gyerek beszámításával (az összegbe)a két gyerekre kap családi pótlékot.Az szja kedvezményt még igénybeveheti (mert 3 gyerekesnek számít ez után is), csak 2 gyerek részére (akik után a pótlékot kapja).

Üdv:Éva


családiadó--egyetemista

HozzászólásElküldve: szer. okt. 15, 2008 6:21 pm
Szerző: pipacs65
köszi