Adófórum

Adózási és számviteli információk

prémium kifizetése

SzJA

prémium kifizetése

HozzászólásSzerző: gonzales » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem: még soha nem volt nálunk prémium fizetés. Hol és hogy kell megállapítani egy dolgozónak szánt összeget? Minek a terhére kell kifizetnei? És persze miket kell belőle levonni, illetve utána megfizetni?

( az egyik cégnél most találta ki az ügyvezető, hogy az egyik dolgozónak adna 800e ft prémiumot)

Köszi Ági

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

prémium kifizetése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 28, 2008 7:10 am

Szia Ági!

A prémium is bérköltség, ugyanoda kell könyvelni (T54), és ugyanúgy kell járulékot, SZJA-t vonni belőle, ill. a vállalkozásnak fizetnie utána, mint a munkabérből. Mert ha jól értem, munkavállalónak adják a prémiumot. Hogy mennyit? Azt írod, hogy az ügyvezető 800 ezer Ft-ot akar adni. Gondolom, ez a bruttó összeg. Hogy kinek mennyi prémiumot fizetnek, ill. fizetnek-e egyáltalán, azt a vezetőség (ügyvezető) határozza meg, nem neked kell kiszámolnod.

Bevallani majd a 0808-as bevallásban kell. Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

prémium kifizetése

HozzászólásSzerző: gonzales » hétf. júl. 28, 2008 7:13 am

Köszi Böbe a gyors választ. Valahol itt a fórumon olvastam egyszer, hogy a nyereség terhére lehet kiadni, az kavart be nekem. Tehát ugyanúgy működik, mintha bért kapna, csak más soron hozom a 808-ason.

nagyon köszönöm Ági

gonzales
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

prémium kifizetése

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. júl. 28, 2008 7:16 am

Szia!  Szerintem, ha nincs prémium feladat kitűzés, a feledat kizűzés teljesítettség viszgálata, nincs leektetve, hogy ez mikor jár és mikor nem .....  akkor ennek nem prémiumnak kellene lenni, hanem esetleg jutalomnak..   Ez jutalom nem rendszeres jövedelemnek minősülne, tehát az SZJA tv-nél a nem rendszeres munkavisz-ból származó jövedelem SZJA előleg levonást meg kell nézni..(eltér a rendszerestől!) egyébként minden olyat vonni és fizetni kel utánna mint a munkaviszony bérjövedelem után, nyilván a max.nyugd.jár.alapra figyelni kell itt is.  Ha majd a dolgozó leszámolna, vagy tápppénze menne, akkor az OEP igazoláson azilyen juttatás az nem rendszeres jövedelem, tehát külön kell szerepltetni. Üdv. 
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég