Adófórum

Adózási és számviteli információk

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

SzJA

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 07, 2008 3:22 pm

Zsuzsi!

Nem útnyilvántartás, hanem kiküldetési rendelvény alapján számolod el az üzemanyag költséget a külföldi útra!

Lehet kapni olyan kiküldetési rendelvényt, amelyen a gk. költségét lehet elszámolni, olyan rovatai vannak, hogy fogy.norma, megtett km, APEH-ár, stb.

Az SZJA-törvény szerint:

(5) A (2) bekezdés c) pontjában említett kiküldetési rendelvény a munkáltató által két példányban kiállított bizonylat, amely tartalmazza a hivatali, üzleti utazás(ok) célját, időtartamát, útvonalát, a futásteljesítményt, az utazás költségtérítését, az élelmezési költségtérítést, valamint ezen költségtérítés(ek) kiszámításához szükséges adatokat (üzemanyag-fogyasztási norma, üzemanyagár stb.). A kiküldetési rendelvény eredeti példányát a munkáltató, másolatát a magánszemély a bizonylatmegőrzésre vonatkozó rendelkezések betartásával megőrzi."

Ennek kell megfelelnie a bizonylatnak, aminek alapján kifizeted a költségtérítést. Ekkor nem adóköteles, és a munkavállalónak (és munkáltatónak) be sem kell vallania. Az útnyilvántartás alapján kifizetett összeggel annyi gond van, hogy azt vallani kell a munkáltatónak is a 0808-on, meg a munkavállalónak is a saját SZJA-bevallásában.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: MonokiM » hétf. júl. 07, 2008 3:32 pm

Kedves Zsuzsa!

Szerintem tartanod kell a bankkártyával kifizetett összegekhez. Ahogy írtam is, minden bankkártyás fizetéshez kéne rendelni egy kinti számlát/nyugtát. Elég furcsa lesz, ha a tankolási összegeknél nem a bankszámláról levont összeggel operálsz, hanem az apehos normával. Dehát Böbe is írta, hogy magánautónál ezt lehet, meg én is ebben igazat adtam neki.

Dehát ebben az esetben csak az lenne a legkorrektebb, ha minden kártyás fizetéshez bizonylat tartozna és így rendeznéd le. Mert hogyan lesz az, hogy tankolásra fizettek 23,- Eur-t a kártyával, te meg 6000-6500,- Ft-ot állítasz be költségként. Végülis mégiscsak jó lenne mellé a nyugta/számla. Tiszta hülyék, hogy céges bankkártyával fizettek. Legközelebb beszéld le róla őket. Mindenesetre valahogy tedd rendbe ezt a dolgot, minderről, hogy hogyan számoltál írjál egy feljegyzést és irasd alá velük is.

Üdv.: Margit

 

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: nagyzsuzsi » hétf. júl. 07, 2008 6:28 pm

Kedves Böbe, Margit és mindannyian! Nagyon köszönöm a segítségeteket. Most megpróbálom összeszedni a papírokat és valamit alkotni.

Üdvözlettel nzsuzsi

nagyzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: nagyzsuzsi » hétf. júl. 07, 2008 6:35 pm

Bocsánat még egy probléma Böbe utolsó segítsége olvasásakor ugrott be.

Tavaly az egyik tag még tagi jogviszonyban volt és nála az útnyilvántartás alapján (belföldi utak) bevallottan + - a 08-on a költségtérítést. Itt a fórumon pedig azt olvastam, hogy nem is kellett volna bevallani.

Az idén ebből kiindulva már nem állítottuk be, bár most munkaviszonyos lett. Akkor ezt rosszul tettük? Önellenőrizni kellene minden hónapot? Most is + - lenne.

Üdv Zsuzsa

nagyzsuzsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 08, 2008 6:55 am

Szia Margit!

Azt hiszem, valami félreértés van, mert a tankolásnál ha kártyával fizetnek, akkor persze hogy kell a bizonylat (számla/nyugta). Én kp-s, valutával fizetett tankolásra írtam, hogy kiküld.rendelvény alapján kifizetheti a saját gk.üzemanyagköltségét, hiszen még előleget sem vett fel rá, tehát saját zsebből fizetett valutával. Ha kártyás, akkor egyetértek veled. Sajnos a beszélgetés folyamán nem derült ki pontosan, hogy mi az, amit kártyával fizettek, és mely költségeket fizettek valutával, kp.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföldi kiküldetés előre fel nem vett devizával

HozzászólásSzerző: validitas » kedd júl. 08, 2008 6:58 am

Szia Zsuzsa!

Ha tagnak útnyilvántartás alapján fizetnek ki saját gk. költségtérítést, be kellett és be kell vallani a 08-ason, ill. a tag saját 53-as bevallásában is.

Ha alkalmazottnak kiküldetési rendelvény alapján  fizetnek saját gk.használat térítést a jogszabálynak megfelelően, azt nem kell bevallani. De ha útnyilvántartást vezet, és az alapján kapja, nem kiküld.rendelvényen, akkor ugyanúgy be kell vallani.

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég