Adófórum

Adózási és számviteli információk

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

SzJA

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jún. 17, 2008 7:39 am

Tökéletes!  nagyon köszi :-)))
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd jún. 17, 2008 7:46 am

A 2-2-őt csak azért írtam, hogy NEM 100-100  !!!!!! Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd jún. 17, 2008 7:49 am

Nekem annyi is jó lenne!!! Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd jún. 17, 2008 8:00 am

Szia Zsuzsa!

Hát én nem szégyenlem, de a "vitatkozók" közé tartozom. A gyerekeim nem "jó" helyre születtek, hanem "dolgos" szülőkhöz, akik őket is megtanítoták a becsületes munkára. Soha nem voltunk munkanélküliek, mert "munka mindig van, ha nem válogatunk"- én ezt vallom. Egyik főiskolát végzett gyermekem volt 2 évig "autómosó", télen a ráfagyott ruhában jött haza.... nagyon sajnáltam, de nem mondtam hogy hagyja abba... A másik bébiszittrezett külföldön, mert a nyelvtanulást így oldhattuk  meg legolcsóbban, a harmadik a kukoricaföldön kezdte diplomás éveit...

Én igenis, az átalam megkeresett és megspórolt, vagy a kétkezi munkás szüleim által "összekapart" ház értékét nem vagyok hajlandó "többszörösen" leadózni, hogy mások mégjobban lógathassák a lábukat...

Megjegyzem nem vagyok milliomos, mégha 2-2 millót adok is a gyerekeimnek, és nem félek a vagyongyarapodási vizsgálattól sem...

Még annyt: Én több gyereket vállaltam "magamnak és nem az államnak", engedtessék meg, hogy munkámmal az Ő gyarapodásukat szolgáljam... "az adópolitikával" nem bennünket kellene a szegénység színtjére nyomni, hanem a szegényebbeket fölemelni. Az "illetéktörvény"  nem szolgálja az utóbbbit.

ÜdvNapraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. jún. 18, 2008 5:34 am

Napraforgó!

A Te gyerekeid jó helyre születtek. Mert az országban van sok olyan terület, ahol hiába dolgosak a szülők, a jövedelmükből nem telik arra, hogy félretegyenek. Én ezt értem nem jó hely alatt.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. jún. 18, 2008 5:17 pm

Szia!

És szerinted "azoknak" a gyerekeknek több lesz, vagy netán kevesebb, ha én a gyerekeim lakáshozjutását segítem abból amit félretettem,  vagy netán attól lenne "nekik" jobb, ha ezt az összeget "eljátékgépezném" vagy "elszépségplasztikáznám". Vajon melyik esetnem juthat "azoknak" is több az ország "félretett" pénzéből. Én úgy gondolom, ha minél kevesebb felé kell osztani. 

A szegénységet nem támogatni kellene, hanem megelőzni, nem a másiktól elvenni, hanem olyan munkafeltételt teremteni hogy  azoknak is jusson, és ez lenne a politikusok feladata.

Jár egy olyan mondás felénk, hogy a magyar abban különbözik a svábtól:" míg a magyar azt modja neki se legyen több mint nekem....,  addig a sváb: nekem is annyi kell mint neki...." (lehet hogy furán hangzik, de a lényeg benne van). Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Juci1010 » szer. jún. 18, 2008 5:45 pm

Sziasztok ! Minden szempontból Napraforgóval értek egyet. Legalább aki mindent elkövet, hogy fenn tudjon maradni, azt ne akárják visszarángatni. Az ország túlnyomó részén, igen is aki akar dolgozni az tud. A gyerekeim 33 és 36 évesek de nem voltak munkanélkülin.  Nap mint nap látom a közmunkásokat.....és bizony a  többség a saját hibájából került oda ahol ma van.  Nekem volt cigány nő alkalmazottam. Tiszta rendes semmi próbléma nem volt vele. A gyerekei  nevelőszülőknél voltak mert a férje meghalt és ő egyedül nem tudta nevelni őket..  Amikor el tudta intézni, hogy hazahozhatja a fiát, és lányát, másnaptól már nem jött dolgozni, mert megkapja a családi pótlékot és az árva ellátást.......  Engem is csak az tud bosszantani, amikor még mindig tölünk akarnak elvenni, és az a rengetek  segélyezett pedig közli, hogy neki az jár. Na és amit mostanában hallok, hogy  aki kb. 20.000.- Ft segélyt kap annak 4 napot kell közmunkában dolgozni........ezzel a rendszeresen dolgozókat alázzák meg, hisz tisztességes munkával nem biztos, hogy napi 5.000.-ft nettója megmarad.

Na ennyi morgolódás elég, de jó volt, hogy leírhattam....

Üdv:  Györgyi 

  

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: opika » szer. jún. 18, 2008 6:09 pm

Ne kölcsönbe add, hanem takarékbetétben ajándékozd el, mert az illetékmentes. Takarékbetétnek minősül a lakossági folyószámla is. Igy véglegesen adó- és illetékmentesen lerendezed. 
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jún. 18, 2008 6:26 pm

Szia! Ugy érted hogy át kell utalni a gyermekek bankszámlájára? Ez nekem se fér a fejembe, miért ne adhatnám a saját gyerekemnek azt, amiért a szüleink megdolgoztak és sajnos meghaltak ugy, hogy nem is éltek csak dolgoztak. Erzsivel és Jucival teljes mértékben egyetértek. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szer. jún. 18, 2008 6:57 pm

Szia!

Szerinted: ha az egyik már megkapta "kölcsön" címen..? Talán még nem talált lakást -, utalja gyorsan vissza, és én újra utaljam el "ajándék" címen ?  Vagy ...?

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron