Adófórum

Adózási és számviteli információk

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

SzJA

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: opika » csüt. jún. 19, 2008 6:12 pm

Például: Itv. 17. §. Az illetéktörvény azt is definiálja, hogy mit kell takarékbetétnek tekinteni. Ha jól emlékszem erre vonatkozóan az APEH honlapján is nemrég megjelent egy tájékoztató
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: kaloczy » pén. jún. 20, 2008 5:30 am

Napraforgó! Te direkt másfele terelsz? Én nem a segélyeseket vagy a játékgépeseket/szépségplasztikásokat hoztam fel. Hanem azokat, akik igenis dolgoznak, csak netán ketten együtt keresnek mondjuk nettó 150 ezret. Abból - két gyerekkel - nem biztos, hogy félre tud tenni. 

Nem értem, miért nem akarjátok belátni, hogy attól, hogy valaki dolgozik, esetleg sokat, attól még könnyen előfordul, hogy nem tud nemhogy milliókat, de százezreket sem félretenni.  Én ezekről írtam.  

És szó sincs arról, hogy nekik jobb lenne bármitől is.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Miért adóköteles az adózott jöv-ből adni másnak?

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jún. 22, 2008 7:59 pm

Szia Zsuzsa!

BOCSÁNAT ha félreérthető voltam. Én nem téged akartalak másfelé terelni, és nem is a betegeket vagy a szegényket megsérteni, hanem ezen "........."   illetéktörvényen húztam föl magam.

Csak egy példa a pár napja résztvett továbbképzésből: ha van egy mozgássérült emberke , aki vagy semmit vagy nagyon kevese keres, így képtelen a jövedelméből magának egy autót venni. De szerencsére a házastársa "jobban" keres így (adóhatősági szemszögből) valószínű a párja jövedelméből kerül sor a "rokkantkocsi" megvásárlására. Ez esetben -a szerzési illetéken kívül- az "ajándékozási" illetéket BE KELLENE FIZETNI! Hát hol itt a "családjog" ? És egyáltalán a "közös háztartás"? Egyáltalán miért is élünk házasságban, vagy miért is vagy "kinek"  szülünk  gyerekeket?

Csak ennyi! Mégegyszer BOCS!  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron