Adófórum

Adózási és számviteli információk

telek értékesítés

SzJA

telek értékesítés

HozzászólásSzerző: esemesopis » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Telek eladás 2007 és beszerzés 2000. Teljes káoszban vagyok. Ugye kell szja-ni utána és a 30% levonható a jövedelemből és a vagyonszerzési illeték is.

Másik kérdésem: Adott magánszemély beszáll egy üzlethelyiségbe, lelépnek a pénzével, perel, perel, megnyeri a pert, alperestől végrehajtnak 6 mFt ez most bevétel kell adóznia???

Várom a véleményeteket.

Előre is köszi, és mindenkinek kellemes hétvégét.

esemesopis
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

telek értékesítés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. máj. 09, 2008 7:41 pm

Szia!

1./Szerintem csak 20% vonható le és természetesen a vagyonszerzési illeték, továbbá bármilyen költség, ami biznyíthatóan növelte az értéket (pl.útépítési hozzájárulás, vagy víz-gáz-villany hj,  vagy "körbekerítés")

2./Szerintem nem az "adóalap" bevétele. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

telek értékesítés

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. máj. 09, 2008 8:19 pm

Szia! Szerintem is 20% vonható le, de először a szerzéskori értéket kell levonni/ adásvét.szerződés szerint/ , majd a fennmaradó összeg csökkenthető 20%-kal. 2. Ha nem keletkezett jövedelem, nem adóköteles. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

telek értékesítés

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. máj. 14, 2008 8:56 am

Lelépés esete: ha vásárolta az üzlethelyiséget, és visszakapta a pénzét, magyarán vette, és eladta, és ez földhivatalos, be kell vallania szerintem!

A bírógág által megítélt kártérítés adómentes. A kérdés nem elég részletes az egyértelmű válaszhoz. 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

telek értékesítés

HozzászólásSzerző: andulka » szer. máj. 14, 2008 9:42 am

Így van, a kártérítés alapesetben adómentes. Kivéve, ha a kiesett jövedelmet hivatott pótolni. Ha van benne perköltség megtérítése, amit előzőleg adóalap csökkentő tételként számítottak, akkor az most adóalap növelő lesz. Illeték szintén.

 

A telek eladásával kapcsolatban: valóban 20%-kal csökkenthető az adóalap.

 

Szja tv.

62. § (4) Az ingatlan átruházásából származó jövedelem, ha az átruházás a megszerzés évében vagy az azt követő öt évben történik, az (1)-(2) bekezdés rendelkezései szerint kiszámított összeg (e § alkalmazásában: számított összeg). Ezt követően a jövedelmet úgy kell megállapítani, hogy a számított összeget csökkenteni kell, ha az átruházás - a megszerzés évét követő évet első évnek tekintve -, 66

a) a hatodik évben történik, a számított összeg 10 százalékával,
b) a hetedik évben történik, a számított összeg 20 százalékával,
c) a nyolcadik évben történik, a számított összeg 30 százalékával,
...

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég