Adófórum

Adózási és számviteli információk

Gépjárművezetés oktatás

SzJA

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozót, aki gépjárművezetést oktat, s elszámolja a tanórákra megjáró költség átalányt ( alapnorma*180%, || tanóránként 323 Ft), megilleti-e az útnyilvántartás nélkül elszámolható havi 500 km-es átalány??

A kérdés azért merült fel, mert az szja tv. azt mondja, hogy a választott  költség elszámolási módszer teljes adóévre szól.

theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: opika » szomb. jan. 13, 2007 8:07 pm

Nem számolható el, pont azért amit írsz, mert kétféle költségelszámolás nem lehetséges.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. jan. 14, 2007 11:53 pm

Az 500 km átalány mellett más nem számolható el, de amit Te írsz a gépjárművezető-oktató ktg. normájáról az nemcsak adószámos magánszemély esetén érvényes? Én úgy tudom, hogy az csak a tv. 3. sz. mellékletében szerepel, de az egyéni vállalkozóról szóló 11. sz. mellékletben már nem!

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: theodora77@freemail.hu » hétf. jan. 15, 2007 8:26 pm

A vállalkozása arról szól az egyéni vállakozónak, hogy gépjármű vezetői oktató. Ezért gondoltam, hogy a törvényi lehetőségek között: az oktatás idejére az üzemanyag 180%, valamint óránként 323 ft számolható el. Amikor meg megy a tanulóért akkor meg üzemanyag cm3 norma|| 9 Ft. Az 500km elvetettem, mert azt nem választhatja. István kösz az észrevételed, de az autózás adóujságban nem találok olyan megfogalmazást ami kizárná az egyéni vállalkozót. Ha nem jól értelmezem akkor segitsetek, hisz biztos másnak is van ilyen vállalkózó ügyfele.
theodora77@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 17, 2007 7:47 pm

Szia!

Én is több éve könyvelek gépjárművez. oktatónak. Ugyanugy a 180% normával. Ez a helyes eljárás.

Ebben megerősit a 2006.évi SZJA bevallás 09 kitölt. utmutató 91.oldalán leirtak.

Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Gépjárművezetés oktatás

HozzászólásSzerző: opika » szomb. jan. 20, 2007 7:59 pm

Külön Korm. rendelet rendelkezik a gk.oktatók költségelszámolásáról, melyet az egyéni vállalkozói is alkalmazhat, de akkor is alkalmazható ha pld. munkaviszony keretében végzek oktatást saját gépkocsival, akkor a munkáltatóm felé számolhatom el a Korm. r. szerinti normával a költséget.
opika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég