Adófórum

Adózási és számviteli információk

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

SzJA

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdv.Mindenkinek!

Eddig csak vállalkozásokkal foglalkoztam,most egy Sportegyesületet nem "tudtam"visszautasítani.Néhány speciális szabályban kérnék segítséget.Támogatás és a mérkőzések jegy eladásából van bevételük.Ezt a bevételt működési kiadásokra fordítják.Játékvezetőknek fizetnek egy-egy alkalommal 5 e Ft-ot.Van még saját gk.használat norma szerint apeh által közzétett árral.Milyen bevallásokat kell beadni,adatszolgáltatás,évvégi zárás ...stb.?

Előre is köszönöm,ha valaki(k) megerősítenének a fenti kérdésekben.

Fruzsi

 

 

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. jan. 12, 2007 8:29 pm

0603-at, 0665-öt, ha ÁFA alany. 0629-helyett nyilatkozhatsz a 0603-on (ha nincs vállalkozási bevételed), 06084-et, ha van szja-köteles kifizetésed. Ha még eszembe jut valami, akkor ideírom. Még nem vettem elő a "civiljeimet"....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

HozzászólásSzerző: daszi » szomb. jan. 13, 2007 4:49 pm

Szia Fruzsi!

 Szerintem a versenybírónak fizetett, esetenként 5000.- Ft-ot, bár adóterhet nem viselő juttatás 2006-ban, be kell vallani a 06084.bevallás a 78. sorában. Ha nem jól tudom írjatok!

Előre is köszönöm. Én is most kezdtem egy sportegyesület könyvelését.

Daszi 

daszi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » vas. jan. 14, 2007 5:11 pm

Az SZJA tv.3.par.72.pontja szerint alkalmanként 5000 Ft (éves szinten a jan.1-i min.bérig) adóterhet nem viselő járandóság.Nyilatkozat kell,hogy ktg-t,ktg.hányadot nem számolnak el ,sőt az éves határt meghaladó  bevétel is teljes egészében jövedelemnek számit.Most kaptam meg a játékvezetők által elszámolt költségelszámolást,legtöbbje rosszul van kiállítva.Van aki nyiatkozik is,meg ktg.levonást is bejelölt 50 %-ig,az Szja levonás több kifizetésnél elmaradt stb.Hogy lehet ezt helyrehozni? .....Szerintetek is a játékvezetőknek kifizetett dijról jan.31-iga 06084m||a elektronikusan kell bevallást adni?Ahol nem vontak le SZJA előleget és nem is nyilatkozott hogy adóterhet nem viselő járandóságként vegyük figyelembe,beállithatom a bevallásba mint egyéb jövedelem kifizetést és nincs adó levonás? Kaptak még a játékvezetők  saját gépjármű hivatalos célu használatára tekintettel költségtéritést (norma szerint,apeh ár) szerintem ezt nem kell a bevallásba beállítani. Igy gondoljátok ti is? Összesítve az éves kifizetésekről a játékvezetőknek is ki kell adni a 30-st?Gondolom igen.Aki foglalkozik sportegyesület könyvelésével szívesen fogadnám a segítségét.

üdv.Fruzsi

 

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Sportegyesület könyvelése,bevallásai

HozzászólásSzerző: FRUZSIBT » vas. jan. 21, 2007 7:16 pm

HELLÓ MINDENKINEK!

Most vettem figyelembe,hogy 2007-től nem lehet adó terhet nem viselő járandóságként kezelni az előbbi hozzászólásokban emlitett  alkalmanként 5000 ft birói dijat! Ki tudja,hogy ebben az évben akkor hogyan adózik, és havonta hogyan jelentjük le a kifizetéseket?

Üdv. Fruzsi

FRUZSIBT
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron