Adófórum

Adózási és számviteli információk

magánszemély IL Ferro adózás

SzJA

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » vas. ápr. 20, 2008 7:52 pm

Szia Andi!  Az a helyzet, hogy nem tudjuk, van-e más önálló tevékenysége is, amit például nem adószámos magánszemélyként végzett, s ott mit nyilatkozott, hogy kezelte.  Elvileg alkalmazhat tételes költségelszámolást vagy alkalmazhat 10% költséghányadot is. Azzal viszont veled értek egyet, hogy az üzemanyag számla, az nem igazán frankó, hiszen nem olyan egyéni válalkozóról van szó, aki mondjuk céges autót (cégautóadós) autót használ a vállakozásához.   Ha az önálló tevékenység bevételével szemben merült fel saját gépjármű használatra tekintettel költsége, akkor szerintem az a normaszerinti/jogszabályi mértékű díjjal számolható el útnyilvántartással igazoltan.  Nem pedig önmagában 2 vagy 3 benzin számla.

Azt se tudjuk, hogy beadta-e már a 0753-at,  vagy még most készül, s ahhoz rakja össze az önálló tev.bevételét,költségét,stb.

Ha csak az I.n.évben volt bevétele, az a 40 eFt, akkor az I.n.évet követő 07.04.12-ig kellett volna megfizzetni-e az SZJA előleget. Onnan fog szerintem ketyegni a késedelmi kamata a megfizetésig, vagy a bevallás beadásáig, attól függően, hogy a 0753 SZJA bevallásában SZJA túlfizetése van, vagy éppen még neki kell befizetni.

Az a gond, hogy a kérdező kérdése is több ismeretlenes.  Pl. érdekelne, milyen tevékenységre kérte az adószámot??  Én ezeket az autós hirdetéses dolgokat akár úgy is fel tudom fogni, hogy egy reklám felület bérbeadás.  A kérdező úgy ír az IL Ferr... ról, mintha mások ismernék a szerződés tartalmát, mi a kifizetés jogcíme: amiért a pénzt kapta.  Egyáltalán biztos-e, hogy a kifizető nem tett eleget az SZJA előleg, stb. levonási,befizetési kötelezettségének.

Én ezért reagáltam csak a késedelmi kamatos dolog kérdésére, mert maga a jogügylet, amiért a bevételt kapta az számomra homály: pl.valamilyen munkavégzéssel jár, vagy csak bérbeadtam a jármű ingóságomat esetleg ..... 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: artnet » hétf. ápr. 21, 2008 8:17 am

Sziasztok ,nagyon köszöm mindenkinek a választ nagyon sok dologban megerősítést kaptam ---- a bevallás most készül és a ktg az 2007 I.ill II negyedévre vonatkozna  de szerintem sem jó benzin számlát elszámolni. Az adóelőleg befizetése elmaradt 2007 április 12-én és most lenne ez a múlasztás korrigálva  kb a bevallásal egyoidejüleg van még korábban is pl. ma  A tevékenység 711001 auto gépi felület bérbaadásra van megkérve, réklám szöveget festettek az autóra . 2006 kérték az adószámot de a szerződést csak 2007 ben kötötték A váci cég 1 hónapot fizetett csak ki 40000 ft-ot és más önállótevékenységből befolyt bevétele a magánszemélynek nincs.

mégegyszerköszönöm a sok segítséget és ha valakinek még eszébe jut valami kérem írjátok meg 

artnet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: artnet » hétf. ápr. 21, 2008 8:21 am

és a magánszemély nem nyilatkozott semmit sehol.,mert én úgy tudom hogyha egyetlen egyszer is már ha ktg nyilatkozott volna év közben. bármelyik negyedévben , / más tevékenységnél akár , ha laeene neki---de nincs / akkor év végén már nem választhat 10%
artnet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. ápr. 21, 2008 9:18 am

Akkor ez gyakorlatilag "egy ingóság bérbeadás", egy kifizető felé (akivel te semmilyen munkaviszonyban nem állsz). A kifizető kellett volna, hogy levonja a nyilatkozatod szerinti SZJA előleget, valamint neki kellett volna 11% EHO-t fizetni (ha jól tudom)  a "bérleti díj" után. A Kifizető elmondásod szerint nem vont le SZJA előleget, tehát kénytelen vagy te magad bevallani, ahogy írod I. és II.n. évben lenne SZJA fiz.kötelezettséged.  Nyugodtan alkalmazhatod a 10%-os költsghányadot az SZJA előleg megállapításához, s ezt írod a 63-66 sor (remélem jól emlékszem a sorokra: negyedévenkénti kötelezettség), más járulék fiz.kötelezettséged neked nincs.

Azt nézd meg, hogy a kifizetőnek véletlenül nem nagyobb költségre nyilatkoztál-e, mint amit érvényesíteni tudsz, mert akor annak még következményei lehetnek. Ha egyáltalán nem nyilatkozott, akkor eleve a kifizetőnek is a 10% költséghányadot kellett volna vélelmezni az SZJA előleg levonásánál.

Kiszámolod a n-évenkénti SZJA előleg kötelezettségedet, töltöd a bevallást helyesen, s ha van fizetendő SZJA-d, akkor azt befizeted. Ez esetben az eredeti kötelezettségtől számítva a befizetés napjáig fogják majd a kés.kamatot számolni (jegybanki alapkamat kétszerese mértékkel), de ez a te összegednél nem lesz egy számottevő összeg.

Üdv

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: artnet » hétf. ápr. 21, 2008 10:38 am

Az ehot is nekem kell rendezni ? és akkor semmilyen más kötelezetségem nincs ?
artnet
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

magánszemély IL Ferro adózás

HozzászólásSzerző: melcsi62 » hétf. ápr. 21, 2008 5:06 pm

Szerintem azt nem!   Az a kifizetőt terheli.  Az SZJA előleg esetében a kifizetőnek kellett volna vonni és azt továbbítani, nem tette, ezért a magánszemély maga köteles befizetni -, de az SZJA akárki vonj az előleget a magánszemélyt terheli.  Az eho, akár megfizette a kifizető, akár nem az a kifizetőt terheli.   
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég