Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hogyan kell bevallani?

SzJA

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: KovacsJ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!! Segítséget kérek, mert ilyet még nem csináltam. A 0753-as bevallásban be akar vallani 55.000 Ft-ot amit takarításért kapott. (ilyen is van!!) Melyik sorba írjam? van-e egyéb befizetés is utána? Zsuzsa

KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 15, 2008 3:39 pm

Szia Zsuzsa!

Ha nem egyéni vállalkozóról van szó, írd az 9. egyéb önálló tevékenység sorba, a főlapon jelöld, hogy a 10%-os vélelmezett ktghányad szerint számol el,  bevétel a teljes összeg, költség a 10%, jövedelem a 90%. De miért akarja bevallani? Ha a kifizető se vallotta, járulékozta!

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: Juci1010 » kedd ápr. 15, 2008 3:42 pm

Szia !

Kiváncsian várom mások válaszát.....!

Én úgy olvasom, hogy a 9-es sorba kell bevallani..... és gondolom a kifizető ezen felül nem fizette meg az SZJA-at és a  EHÓT,  azt most neki kell.

Üdv:  Györgyi

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » kedd ápr. 15, 2008 4:28 pm

A válasz előtt azt azért jó lenne tisztázni, hogy milyen igazolása van erről a bevételről, milyen jogviszonyban szerezte: önálló tevékenység  (megbízási szerződéssel), esetleg nem önálló tevékenységként (magánszemély munkáltató),  vagy micsoda.  

Ha önálló tevékenység, akkor a 9-es sorban kell bevallani a bevételt, az azzal szemben elszámolt (igazolt) költségeket, vagy a 10% költségátalányt és a maradó jövedelmet.     Jó lenne azt is tudni, hogy ezzel a bevételével egyébként biztosítottá vált-e, valamint kifizetőtől származott-e, ha igen oda milyen költségnyilatkozatot tett.      

Sok ismeretlenes a dolog, ezért csak úgy nem lehet megválaszolni, hogy a 0753-as bevallás mely sorai lehetnek érintettek az ő 55.000 Ft-jával kapcsolatosan. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: KovacsJ » kedd ápr. 15, 2008 4:31 pm

Szia Böbe! Én is megkérdeztem tőle. Magánszemélynél dolgozott és úgy gondolta, hogy Ő bevallaná. Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 15, 2008 7:16 pm

Szerintem nem kellene, mert akkor még azt is nézheted, hogy meghaladta-e a jövedelem a min.bér 30%-át, mert akkor még járulékot is kellene fizetnie. Szóval talán le kéne beszélni róla.  Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hogyan kell bevallani?

HozzászólásSzerző: KovacsJ » szer. ápr. 16, 2008 6:51 am

Sziasztok Köszönöm a válaszokat. Én is erre gondoltam. Zsuzsa
KovacsJ
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég