Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bejelentés de mire és hogy?

SzJA

Bejelentés de mire és hogy?

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. jan. 10, 2007 12:09 am

Három kérdést teszek fel. A végén rá fogsz jönni. Ha a válaszod az utolsóra igen lesz, várom!

A lakberendezés engedélyhez kötött? Van más személyesen közreműködő tag? Van még kérdésed Zsuzsa?

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bejelentés de mire és hogy?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 10, 2007 12:13 am

Na én is pont ezt mondtam volna. Ki mondta, hogy csak a feleség csinálhatja, megbeszélhette a közreműködők közül valakivel, aki meg elvégezte.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentés de mire és hogy?

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 10, 2007 8:28 am

Szia úgy gondoltuk, hogy egyrészt tevékenységi kör kérdése, másrészt olyan engedélyköteles-e amihet más szervek engedélye is kell a végzettségtől függetlenül. Pl. pénzintézeti tev.folytatásához a Pénzintézeti felügyelet vagy máshoz a tűzoltóság, ÁNTSz, stb vagy csak "bejegyzett" végezheti, mint pl. a könyvviteli szolgáltatás. stb. Azt is végig kell gondolni még,  most hogy bővebb infót adtál, hogy az az 1 fő dolgozó tag el tudta -e látni az egyéb tevékenység mellett ezt is, mert kapacitás kérdése is szerintem azért, hogy ne kérdőjelezzék meg a számla mögötti teljesítést. Főleg, ha nincs alvállalkozói számla hozzá.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bejelentés de mire és hogy?

HozzászólásSzerző: mara57 » szer. jan. 10, 2007 7:38 pm

Szia Nagy Zsuzsa!

Szerintem nem kellene ebből nagy problémát csinálni. Ha a cég tevékenységi körében benne van a lakberendezés, amely, ha igaz, nem külön engedélyhez kötött tevékenység, azt bárki elvégezeti.

Ha férjnek besegített a feleség,majd elszámolnak egymással!-:))

Csatlakozom az előttem válaszolókhoz, bár megjegyzem, szóba jöhet mint segítő családtag is lehetőség is, ha férj jogviszonya társas vállalkozó.

Amúgy szerintem én is, mint könyvelő elmehetnék lakberendezési tanácsadónak, ha benne van a cégem, vagy vállalkozásom tevékenységi körében.

De ha abszolút nyugodt akarsz lenni, fizessen  ki cég  megbízási díjat.Ez a GYES mellett megengedhető.

üdv.

mara57

 

 

mara57
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bejelentés de mire és hogy?

HozzászólásSzerző: mara57 » szer. jan. 10, 2007 8:18 pm

Nagyon szívesen Zsuzsa!-:)))

Más kérdésben, lehet Te fogsz majd segíteni! Az ember sokszor a saját dolgában dönt legnehezebben. Én megértelek!Legtöbbször én is körbe járok egy témát, és ha bizonytalan vagyok, jönnek a kollégák. Ezért vagyunk itt! Mégha nem hivatalos állásfoglalás is, de sokszor az együtt gondolkodás is segíthet egy-egy  döntés meghozatalában, illetve egy jogszabály értelmezésében!

üdv. mara57

mara57
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég