Szia!
Erre a személyi jöv.adóról szóló törvény 77/A.§ előírásai vonatkoznak.
77/A. § (1) A magánszemély által értékpapír formájában megszerzett vagyoni érték esetében jövedelemnek minősül az értékpapírnak a megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értékéből az a rész, amely meghaladja az értékpapír megszerzésére fordított igazolt kiadás (érték) és az értékpapírhoz kapcsolódó járulékos költségek együttes összegét. A bevétel adókötelezettségének jogcímét a felek (a magánszemély és az értékpapírt juttató személy, valamint az említett személyek és más személy) között egyébként fennálló jogviszony és a szerzés körülményei figyelembevételével kell megállapítani, és ennek megfelelően kell a kifizetőt, illetőleg a magánszemélyt terhelő adókötelezettségeket (ideértve különösen a jövedelem, az adó, az adóelőleg megállapítását, megfizetését, bevallását, az adatszolgáltatást) teljesíteni. Az értékpapír formájában megszerzett vagyoni értékre a természetbeni juttatásokra vonatkozó rendelkezéseket nem lehet alkalmazni.
Azaz, ha a munkavállaló a munkáltatójától a munkaviszonyára tekintettel kapja, a magánszemély nem önálló tevékenységéből származó jövedelmének számít, és aszerint kell adózni és járulékot fizetni.
Javaslom a 77/A.§ áttanulmányozását. A külföldi székhelyű anyavállalattól kapott értékpapírt ha a munkaviszonyára való tekintettel szerezte, akkor szerintem ugyanez a helyzet, de ebben azért nem vagyok teljesen bizonyos.
Üdv: Böbe