Adófórum

Adózási és számviteli információk

Őstermelő tevékenység

SzJA

Őstermelő tevékenység

HozzászólásSzerző: sokadik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne:

Az ÁFA Tv 7. számú mellékletében a mezőgazdasági tevékenységek körébe tartozó szolgáltatások közt szerepel a 1. sorszámmal a talajművelés... stb.

198§ b) szerint ezekre a tevékenységekre alkalmazható a mg tevékenységet folytató adóalanyra vonatkozó különös szabályok ha saját tárgyi eszközeit használja.

A kérdésem az lenne, hogy kompenzációs felár melletti alanyi adómentességet választó őstermelő, ha végezne ilyen tevékenységet akkor szja és TB szerint az őstermelőkre vonatkozó szabályok szerint adózna-e a fenti tevékenység után is. Ha nem akkor milyen szabályok vonatkoznak rá? A tevékenységet a 08T101-en kell bejelenteni és az őstermelőiben?

 

Előre is köszönöm a segítséget! 

sokadik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Őstermelő tevékenység

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. márc. 14, 2008 10:01 pm

Szia Sokadik!

 Szerintem a mg-i szolgáltatás is őstermelői tevékenység az új Áfa tv értelmében is. (korábban is beletartozott). Sőt komp.feláras is lehet, azaz "felvásárlási jegy"-et állít ki a szolg.igénybevevőjének, így nem 20% Áfá-val, hanem 7% komp.felárral dolgozik. Nem tudom most  van-e ennek határa (ezt nem tudtam kibogozni), mert a korábbi években volt, úgy emlékszem 500eFt-ig lehetett. Viszont az alanyi adómentesség 5 millióig megillet.

A tevékenység bejelentését ugyanúgy a 08T101-en kell megtenni, majd a falugazdásznál is be kell íratni az ősterm.igazolványba.Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég