Adófórum

Adózási és számviteli információk

minimum adó vagy adóalap?

SzJA

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. dec. 23, 2007 4:03 pm

De mi alapján vallasz csak járulék alapot? Ha eltérsz a minimálbér duplájától, akkor a tényleges kivét után kell fizetni. Ha pedig a kivétnek ennél kevesebbet könyvelsz, akkor már jobban jár a vállalkozó, ha revíziózod a 0758-asokat!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: validitas » vas. dec. 23, 2007 4:24 pm

Boldog karácsonyt neked is! Nem tudnád elküldeni a diós süti receptjét?  Bár én mindet el tudom rontani....

pappbobe@freemail.hu

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. dec. 23, 2007 4:24 pm

Szia István! Ha eltérünk a minimálbér duplájától, akkor min.65500Ft után fizetünk, de az nem jelenti azt, hogy vállalkozói kivétként ki is vesszük. Arról beszéltünk, hogy számolni kell hogy jár jobban, önell. semmiképpen nincs. Üdv. Ani.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: Jeszyné » vas. dec. 23, 2007 5:08 pm

Sziasztok!

Szerintem a minimumjárulékalap az egy ajánlás, a kötelező jár.alap a min.bér. A váll.kivét meg egy külön fogalom. Fizethetek én járulékok idén 65.500-és 131.000 Ft között bármilyen összeg után (legalábbis az én bérprogramom engedi) de ez nem jelenti a vállalkozói kivétet.  

Az 58-as bevallás csak járulékalapot emlit. Nálam van olyan vállalkozó aki 100 eft után vállalta a jár.fizetést, van aki csak 80 után stb. VAnk aki nyáron több után télen a min. bér után fizet. Eddig majdnem minden járulékalapot váll.kivét is követet, de nem biztos hogy ez az elvárt adó miatt jó lesz. A váll.kivétnél pluszban csak az szja keletkezik.

Lehethogy nem jó ahogy gondolom, de még "messze"  a február 15.

Sziasztok

Jeszyné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

minimum adó vagy adóalap?

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » vas. dec. 23, 2007 5:12 pm

Nem látok semmi alapot arra, hogy tetszés szerint térjek el a járulékalap fizetési kötelezettséget illetően az előírt járulékalaptól, ha az nem egyezik a tényleges vállalkozói kivéttel!
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron