Adófórum

Adózási és számviteli információk

deminimis támogatás

SzJA

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. feb. 02, 2008 2:51 pm

Szia !

A Kérdés speciális, megpróbálok később utánanézni.

Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. feb. 02, 2008 6:21 pm

Szia Gabi !

Az Evást  a 0743-as-bevalláson kell közölni, a bevallás leadásának dátumával.

A mezőgazdaságnál írd be a regisztrációs számot, mert csak így fogadja el. Apeh honlapon most jelent meg (főoldal: Mg.östermelőket megill.adókedv.érvényesítése)

Üdv:Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » vas. feb. 03, 2008 7:35 am

KÖSZÖNÖM!

Még nem zárom le hátha mást is érdekel.

Üdv Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 03, 2008 7:49 am

Judit!  A tábládat látva kicsit megijedtem, mert a 2006.évi bevallásban már mindent visszamenőleg jelentettünk, valamiről lemeradtam? Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. feb. 04, 2008 11:44 am

Szia Márti !

Nem ijesztegetni akartalak, de 2006 évi Társasági adóbevallás 0629-02-es lapján a társaságoknak a DEMINIMS támogatásról már kellett nyilatkozni, mivel nálam több társaságnál ís volt ilyen ezeket kitöltöttem , és gondoltam, hogy majd a vállalkozókat is nyilatkoztatják (valószínü, hogy az adatokat összefuttatják).Ezért tudom az árfolyamokat.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » hétf. feb. 04, 2008 1:53 pm

Szia Judit! a 0629-en a társaságokat a támogatásról nyilatkoztattuk visszamenőelegesen is, de az egyéni vállalkozóknak is kellet a 0653-as bevallás a 0653-13-E lapján visszamenőlegesen is jelenteni a de minimis támogatásokat. Ezért kérdeztem , miről maradtam le , mert ezt már a múlt évben begyűjtötték. A 2007.évi kell most a 0753-on csak tudomásom szerint tölteni. Üdv: Márti

viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. feb. 04, 2008 7:05 pm

Szia Márti !

Bocs de nem az szja bevallásra, hanem az egyéni vállalkozó EVA bevallására gondoltam (ill egyszeres társaság is), a 0743-ra, mert ott most kell jelenteni az előző éveket is.

Az Szja-ban valóban csak a 2007-évet, kell bevallani a támogatásról, de nekem EVÁS-vállalkozóm is van és ez így félreérthető volt.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: sziriusz77 » csüt. feb. 07, 2008 1:27 pm

Sziasztok!

Nekem is volt egy olyan fennakadásom, hogy az evásoknál az összes eddig igénybevett de minimist be kell írni, 0753-asoknál pedig nem. Az evások kitöltési útmutatója egész értelmes ebben a tekintetben, az szja-s viszont számomra csak egy hablaty. Azt hittem félreértettem valamit, de akkor ezek szerint így van: evás bevallásba az összeset, szja-ba csak az ideit? És ebben mi a logika? :)

sziriusz77
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: GyörgynéGabi » pén. feb. 08, 2008 6:24 am

Sziasztok!

Eltelt egy pár nap , hátha okosabbak vagyunk! Az őstermelő deminimisét, ugye más kérdéseknél megbeszéltük, hogy nincs is helye bevallani idén a deminimist, mivel a vállalkozóiban nem vallhatja be, amúgy sem passzol egyik oszlopba sem. No most ezt tovább vezetve akkor a 2007 évi bevallásban érvényesített deminimist mégiscsak a 2008 évi bevallásban kellene szerepeltetni. Szerintem. ???

A másik: ha nem érvényesít deminimist hova teszi az X-t ?? Csak én nem találom ?

Egyre butábbnak érzem magam.

Válaszaitokat köszönve:Gabi 

GyörgynéGabi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

deminimis támogatás

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. feb. 08, 2008 6:54 am

Sziasztok! Én ezt az egészet nem is értem, eddig ilyenem nem volt. Segítsetek nekem. Van egy egyéni vállalkozó, aki pályázat alapján utólagos folyósítással tárgyi eszközre kapott 25% támogatást. A határozatban nincs benne hogy ez deminimisnek minősül. Vagy ezt nekem kellene tudnom? Adóalapba be nem számító bevételnek könyveltem, vele azonos mértékben számoltam el écs-it. /természetesen csak a te.nyilvántartásban/ Jó ez így. Köszi a segítséget. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron