Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérleti díj számlázása

SzJA

Bérleti díj számlázása

HozzászólásSzerző: escheuring@drotposta.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

EVA-s egyéni vállalkozó vagyok, aki magánszemélyként bérbe ad egy lakást.  Azt már kitudakoltam az APEH-tól, hogy a bérbeadás külön adózik, tehát nem kell EVA-s bevételnek tekinteni. A kérdésem, hogy hogyan állítom ki a számlát?  A bérleti díjat kiszámlázom pl. 50 000 Ft, melyből a kifizető levonja a 25 % forrásadót, s a különbözetet kifizeti. Én azonban a közüzemi ktg-ket is tovább szeretném számlázni. Ezt tételesen soroljam fel a számlán, s rakjam mellé a közüzemi számla fénymásolatát, hogy mi alapján jött ki az összeg? Forrásadót csak a bérleti díjból vonok, ilyenkor a közüzemi ktg-t nem kell belevenni? Év végén a SZJA bevallásomban a közüzemi díjakkal kell valamit csinálnom? Az adószámom 3 lesz, nem lesz gond a kifizetőnél, hogy mentesen fogok számlázni?

Köszönöm a segítségeteket. 

escheuring@drotposta.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérleti díj számlázása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » hétf. jan. 21, 2008 7:49 am

Szia! Szerintem félre tájékoztattak, mert EVA-san adózik a bérbeadás akkor is, ha nincs a tevékenység a váll.igazolványban.  A rezsi számlák  pedig,  ha nincsen átírva a mérőóra a bérlő nevére szintén  bevétel és azután is meg kell fizetni  az EVA-t, ezért célszerű átíratni. A kifizető levonja a 25%-os forrásadót, ahogyan írod és a különbözetet fizeti ki. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérleti díj számlázása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. jan. 21, 2008 8:32 am

Egyetértek az 1.sz.válasszal. Evás egyéni vállalkozónak az ingatlanbérbeadásból származó jövedelme is EVÁ-s bevétel lesz, fügetlenűl attól, hogy arra magánszemélyként jelentkezett be.Az adószám is megegyezik, mert másik számot nem adnak egyéni vállalkozónak. A költségeket ne számlázd, ki hanem irasd át a számlákat a bérlőre. Nekem van ilyen esetem, nagyon rossz választ kaptál, de ezt ellenőrzésnél nem fogadják el.
Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bérleti díj számlázása

HozzászólásSzerző: Cininéni » hétf. jan. 21, 2008 5:42 pm

Szia!

 

Had kérdezzem meg, ez csak evás egyéni vállalkozóra vonatkozik ugye? Tehát ha főállású és nem evás akarja mint magánszemély bérbe adni az ingatlant, rá ez nem vonatkozik??

Cininéni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérleti díj számlázása

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd jan. 22, 2008 7:53 am

Szia !

Ha nem egyéni vállalkozóként adja bérbe és nem EVÁ-s akkor rá nem vonatkozik.Az adószáma akkor is egy, de számlatömböt külön-külön használjon.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: SzJA

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég