Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lehet-e mentességet kérni a mérlegk továbbk alól?

Számvitel

Lehet-e mentességet kérni a mérlegk továbbk alól?

HozzászólásSzerző: kurillahajnalka » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Regisztrált mérlegképes könyvelő vagyok. 2007-ben nem dolgoztam a szakmában, mert terhességemmel táppénzen voltam, szültem, és 2007. december óta GYED-en vagyok. Ezek miatt nem tudtam részt venni a kötelező éves továbbképzésen. Már csak pár napom van arra, hogy az utolsóra elmenjek, ami szintén nem nagyon oldható meg. Kaptam egy információt, hogy ha igazolom (vagy megindoklom), hogy nem tudtam elmenni, akkor nem raknak ki a regisztráltak sorából. Kérdésem az lenne, hogy tényleg van-e ilyen lehetőség, és ha igen, akkor erről hol lehet információt kapni. A pm honlapját mondták, de ott erre vonatkozóan nem találtam semmit. Írtam ezzel kapcsolatban a pm-nek emailt, de sajnos nem kaptam választ, az idő meg sürget, mert pár napig tudok csak az utolsó továbbképzésre jelentkezni. Üdv. Hajni

kurillahajnalka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Lehet-e mentességet kérni a mérlegk továbbk alól?

HozzászólásSzerző: simke » pén. feb. 29, 2008 9:01 pm

Szia Hajnalka!

Csak a saját tapasztalatomat tudom megírni. Nem néztem utánna. Én is 2006-ban szültem. Nekem is ilyen gondom volt, hogy idő hiányában nem nagyon tudtam résztvenni a rendezvényeken. Felhívtam az irodát, ahol folyamatosan részt vettem a továbbképzéseken, és ott azt mondták, hogy sajnos kötelező ilyen esetekben is. Úgyhogy nagy nehezen összehoztam az első évben, a másodikban már könnyebb volt az elválás. Annyi rémlik, hogy egyszer vagy kétszer mentesülhetsz ezalól kellő indoklás alapján, de én inkább vészesetére tartogattam és elmentem a továbbképzésre. Merthogy ha képbe akarsz lenni, tudnod kell a változásokat is.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e mentességet kérni a mérlegk továbbk alól?

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. márc. 01, 2008 2:11 pm

Szia Hajni!

Írj egy szívhezszóló kérelmet a PM. illetékes osztályának, amelyben részletezed, hogy miért nem tudod most a kötelező továbbképzést elvégezni, ezért kéred, hogy engedélyezzék, hogy ne menj el. Hivatkozhatsz anyagi nehézségekre is. De természetesen amint dolgozni kezdesz, elvégzed, hogy képben légy. Jogszabályi lehetőségét nem találtam ennek, de már volt rá példa, hogy hatott a kérelem.

Addig is, míg választ nem kapsz, tudsz rá hivatkozni, hogy benyújtottál egy kérelmet, tekintettel a körülményekre.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Lehet-e mentességet kérni a mérlegk továbbk alól?

HozzászólásSzerző: kekalma » kedd márc. 04, 2008 1:23 pm

Én annakidején  az PM-be vagy az IM-be telefonáltam, (ahol regisztrálnak) , hogy otthon vagyok Gyeden és nem tudok menni, kérek mentességet. Megadták,hogy kinek írjak, és felmenettek.Ha jól emlékszem volt rá szabályozás. Sok sikert!

kekalma
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég

cron