Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

Számvitel

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: mocsar » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Tisztelt Szakértő!

Abban kérem a segítségét, hogy hogyan és hol lehet elvégezni a mérlegképes regisztrációt. Segítségét köszönöm

B. Edit

mocsar
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » hétf. szept. 11, 2006 9:44 am

SZia!

A lakhelyed szerint Illetékes Területi Államháztartási Hivataltól kell kérni egy formanyomtatványt ( Én Bács megyéből írok, nekünk Kecskeméten van) amit ki kell tölteni,  kell hozzá csatolni Erkölcsi bizonyítvány,  a mérlegképes könyvelői oklevél, 1 fényképmeg egy igazoloszelvény hogy befizetted a 7500 Ft ot ...

Üdv: Barti 

 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » hétf. szept. 11, 2006 10:02 am

Egyébként ezzel kapcsolatban a lakhelyed szerint illetékes TÁH-nál adnak felvilágosítást telefonon is... meg ugye muszály is őket felhívni mert a formanyomtatványt amit ki kell tölteni tőlük kell kérned...

üdv: Barti 

 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: ducheniko » hétf. szept. 11, 2006 7:45 pm

Szia!

A formanyomtatvány miatt nem kell bemenned az illetékes TÁH-hoz mivel az a PM honlapjáról letölthető. Internet cím: www.pm.gov.hu, ott rákattintasz a segédletek, adatlapok menüre és ott a teljes tájékoztató anyag illetve az adatlapok letölthetőek. A tájékoztató részletesen tartalmazza, hogy mik a szükséges dokumentumok. 1 db fénykép, 7500 Ft-os csekk az illetékről, amit sajnos csak a TÁH-ban tudsz beszerzni, 1 példányban kell kitölteni az adatlapot, szükséges még a bizonyítvány fénymásolata, illetve ha diplomás vagy akkor az egyenértékűségi nyilatkozat, nyelvvizsga bizonyítván másolata (ha van), egyéb képzettséget igazoló bizonyítvány másolata (pl. adótanácsadói), 90 napnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány, illetve az átvételi elismervény 1 példányban.

Mindezen felsorolt adatlapok letölthetők a fenti internet címen.

Remélem tudtam segíteni és egy kis időt spórolni

ducheniko

ducheniko
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: zsiry » vas. márc. 30, 2008 7:39 am

Tisztelt Szakértő!

 

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy regisztrált mérlegképes könyvelő minősítéséhez, szüksége e a három év gyakorlata, a bízonyítvány megszerzésétől? Mert én már 1999 óta könyvelek, amit igazolni tudok, de a bízonyítvány csak 2008 májusban lesz meg. A munkám megkívánja a regisztrálást, hiszen olyan céget kell könyvelni, akinek éves árbevétele 100 millió forintot is meghaladja. Kérem legyen szíves nekem bármilyen megoldást keresni,hogy tudjam könyvelni a céget, és ne sértsem meg a számviteli törvényt. Ezen a lehetőségen sajnos a megélhetésem is mulhat. 

A válasz előre is köszönöm!

zsiry
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: renatanagy » csüt. júl. 23, 2009 9:21 am

Sziasztok!

Van egy kedves ismerősöm, akivel közösen csináljuk most a mérlegképes képzést. Nem rég kezdtük. Azt már tudjuk, hogy meg kell lenni a 3 év gyakorlatnak, de van egy másik probléma. Abban az esetben ha büntetve volt, bár csak felfüggesztettet kapott, és addigra mire megszerezné esetleg a 3 év szakmait addigra lejár 5 év amit tudomásom szerint a büntetések elévüléséhez vezet. Nos, igaz az, hogy elévülnek a büntik és tiszta lesz az erkölcsije, vagy nem? És ebben az esetben nem is könyvelhet ha esetleg nem törlik az erkölcsiből?

 

Nagyon fél szegénykém, hogy kidobott pénz az egész amit a tanulásra áldoz pedig... nagyon lelkes és imádja az ilyen munkát. 

Köszi előre is a segítséget.

 

renatanagy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: andrea00 » szomb. márc. 13, 2010 8:45 pm

Azt szeretném kérdezni, hogy a bizonyítvány megkapásától kell a 3 évet számítani a mérlegképes regisztrációnál? ert én már 8 éve dolgozom, mint könyvelő.  Üdv.: Andi
andrea00
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: bajmoka » kedd aug. 24, 2010 9:44 pm

Sziasztok!

Idén szereztem meg a bizonyítványt, tavasszal. Viszont most fogok szülni és a lehető leghosszabb ideig szeretnék itthon maradni a gyerkőccel. A suli alatt gyed-en, illetve gyes-en voltam. Ilyenkor is számít a 3 év?  Vagy miután visszamegyek dolgozni? Előtte más munkakörben dolgoztam. Üdv: Bajmoka

bajmoka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. aug. 25, 2010 5:40 am

http://www.kalkulator.hu/szakmai_forum/tema/14770

Szerintem a vizsga után kell a 3 év gyakorlat.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Mérlegképes könyvelő regisztrálása

HozzászólásSzerző: smzsuzsa » kedd dec. 28, 2010 1:22 pm

Szisztok!

A kötelező gyakorlatról ezt találtam:

 A számviteli törvény 151. § -a szerint:

(5) A (4) bekezdés szerinti nyilvántartásba fel kell venni azt a könyvviteli szolgáltatás végzésére jelentkező természetes személyt, akia) legalább mérlegképes könyvelői képesítéssel rendelkezik;b) az a) pont szerinti képesítés megszerzését követően legalább 3 éves számviteli, pénzügyi, ellenőrzési gyakorlatot igazol;c) büntetlen előéletű és a tevékenység gyakorlását korlátozó vagy kizáró intézkedés hatálya alatt nem áll;d) Magyarországon könyvviteli szolgáltatást kíván végezni.

Tehát szerintem csak a mérlegképes bizonyítvány megszerzését követően letöltött szakmai gyakorlat igazolható, mindegy, hogy elötte mennyi ideig dolgozott ilyen munkakörben az illető.

 

smzsuzsa
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég