Adófórum

Adózási és számviteli információk

S.O.S. ellenőrzés nemz. fuvarozónál

Számvitel

S.O.S. ellenőrzés nemz. fuvarozónál

HozzászólásSzerző: andreatorma2005 » vas. jan. 27, 2008 5:06 pm

Kedves Mindenki!

Köszönöm válaszaitokat.

Napraforgó: tavaly szeptember óta van UTA kártya, előtte évben meg Shell volt, de egyszer nem fizetett időben és azok rögtön letiltották. Jelenleg az UTA kártya még üzemel.

A pénztárakat úgy gondolom lerendezem azzal, hogy kiadom neki EUR-ban, és elszámolni viszont forintban fog. Nem tiltja gondolom semmi ezt a megoldást, és nem sértek meg vele semmit. Most felidegesítettem, azt mondja bemegy inkább a bankba váltani ezek után. Utólag nem tud úgysem hozni sehonnan papírt a váltásról a MEGOLDÁST TŐLEM VÁRJA.

Más:Egy nap, egy éjszaka megcsináltam a FIFO-t deviza bankban, és pénztárban is. Őrült meló volt, és mivel nála a pénz azonnal fordul is, szinte az egész nem ért semmit, pár forintos eltérések lettek még félmilliós kiadásnál is (az előzőleg alkalmazott MNB árfolyam miatt). Nem hiszem, hogy van olyan revizor aki ezt egyszer képes lesz átszámolni.

 

andreatorma2005
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S. ellenőrzés nemz. fuvarozónál

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. jan. 27, 2008 5:14 pm

Szia! Szerintem az ilyen kis tételeknél az árfolyam a legkisebb promléma. DRUKKOLOK! Üdv.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

S.O.S. ellenőrzés nemz. fuvarozónál

HozzászólásSzerző: andreatorma2005 » hétf. jan. 28, 2008 5:30 pm

Sziasztok!

Mindenkinek mégegyszer ezer köszönet a segítségért. Az ügyvezető kiment fuvarba, telefonált a "hivatalba" eltették az időpontot febr.08-ra. Amint vége a vizsgálódásnak megírom a következményeket.

Üdv Mindenkinek!

andreatorma2005
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

S.O.S. ellenőrzés nemz. fuvarozónál

HozzászólásSzerző: margó » hétf. jan. 28, 2008 5:39 pm

Sziasztok!

Ha jól emlékszem valahol olvastam, hogy a németnél csak 150 Eurot meghaladó összegnél adnak névre ,címre szóló számlát, egyébként csak fecnit. Mi is fuvarozással foglalkozunk, és egy csomó ilyen fecnink volt. Aztán váltottunk ki üzemanyagkártyát, így sokkal egyszerűbb. Ha esetleg a tgkvezetőnek mégis kp-ért kell valamit kinnt venni és  rechnungot kér egy-egy kisebb tételről, csak ilyet szokott kapni.

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég

cron