Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagdíj könyvelése (nonprofit szervezet)

Számvitel

Tagdíj könyvelése (nonprofit szervezet)

HozzászólásSzerző: kaghy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet mindenkinek!

Kérdésem, hogy egy egyesületi tagdíj bevételét (non-profit szervezet) a 9-es szlo. melyik csoportjába tennétek? 92? 96?

Bevétel csak tagdíj, és hirdetés. Az összeg az egyesület működás-, találkozók-, stb-re van felhasználva.

Vállalkozói tevékenységet nem végez.

Köszönettel. Kaghy

kaghy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: stencil » hétf. dec. 11, 2006 10:36 am

Szia!

Én a tagdíjat a 96-ba (vissz.fiz. köt.nélkül kapott...) tenném, a hírdetést 92-be (szolg.bev.). Én is kíváncsi vagyok a többiek véleményére.

stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: PalotaiM » hétf. dec. 11, 2006 11:55 am

Szevasztok! Én mind a két bevételt a 96-ba tenném, a hírdetés bevételét pl.egy 967-es szlára rendezvények bevételeként, a tagdíjat 968 szlán magánszemélyek tagdíjaként.
PalotaiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » hétf. dec. 11, 2006 1:13 pm

Szia Kaghy! A tagdíjból származó bevételt 96-ra tenném, de a hirdetés bevétele külön téma. Nem írtad, hogy ez milyen jellegű... Én erősen hajlanék affelé, hogy a hirdetés, reklám már vállalkozói jelleg. Például egy sportoló mezén a felirat, vagy a sportpálya szélén kitett hirdetésért kapott ellenérték már vállalkozói tevékenység bevétele és ezt teljsen elkülönítve kell könyvelni, valamint az ehhez kapcsolódó költségeket is. Picur
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: stencil » hétf. dec. 11, 2006 5:24 pm

Sziasztok! Szerintem Picurnak igaza van! Nem gondolom, hogy belefér az egyesület alapszabályába a hirdetés bevétele, szerintem is adóköteles és nem célszerinti bevétel.
stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: PalotaiM » hétf. dec. 11, 2006 7:00 pm

Sziasztok!Abban egyetértek, hogy tisztázni szükséges, hogy mit takar a hírdetés bevétele, de abban az esetben, ha értékesítésből származó bevétele nem keletkezik, vállalkozási tevékenységet nem folytat egyéb bevételként könyvelheti a hírdetés bevételét ís, ha a szervezet müködésére, céljai elérésére, ptogramjaira, különféle szervezetektől, magánszemélyektől,stb kapott bevétel és rendszeres tevékenysége során merülnek fel,( pl.rendezvények, kiadványok bevétele) az értékesítés árbevételéhez szorosan nem kapcsolódik, bár a szervezet eredményét befolyásolja.
PalotaiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

tagdíj könyvelése

HozzászólásSzerző: kaghy » hétf. dec. 11, 2006 9:26 pm

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokta, és pontosítom a kérdéskörhöz kapcsolódó témát. A hirdetés az egyesület lapján elhelyezett bannereket jelenti, és nem rendszeres, 1 évben 4-5 ilyen van. Van egyfajta sajátos értékesítés is, amennyiben ez annak számít: az egyesület megvásárol néhány tárgyat, melyre feltetette az emblémát, és szinte önköltségi áron eladja a tagoknak (esetleg családtagjaiknak). Ez amolyan elhivatottság? Nyílt értékesítés nincs. A bevételek teljes egészében egyesületi célokat szolgálnak: szakmai találkozók, rendezvények, stb és ritkán, a tagoknak szervezett "buli". A rendezvényeken előfordul szerény vendéglátás, a bulin a kaja-pia nem egyesületi kiadás. Inkább a szervezés költségei, a meghívott előadók, műsorok kifizetése történik.

Vitatéma volt a könyvlés, én a tagdíjat 96-ba, a hirdetést 92-be javasoltam... illetve az eladott tárgyak bevételét is..

Lehet, hogy rosszul gondolom, ezért kérem véleményeteket.

Köszönöm

kaghy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Tagdíj könyvelése (nonprofit szervezet)

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. dec. 28, 2006 10:15 am

1. Szerintem a hirdetés, ajándéktárgyak értékesítése, az mind vállalkozási bevétel. (De költségek is állíthatók vele szemben.) Az általános költségeid arányos részét is ráoszthatod.

2. A 9-est úgy bontod, ahogy akarod. Én pl. a tagdíjakat a 91-esbe teszem, a vállalkozási bevételek a 92-esbe.

3. A tagdíjról is kell számlát adnod. Akkor is, ha tárgyi mentes. Az Áfa tv. hatálya alá tartozik ugyanis.

4. A hirdetési díjak után pedig van kulturális járulék is. Bevallási (0619-en év közben is!) és fizetési kötelezettség is.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron