Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számviteli politika elkészítése

Számvitel

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: zsuzsi_n@freemail.hu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy kicsit (nagyon)gondba vagyok a számviteli politikát illetően. Tudnátok nekem küldeni valami mintát. Én ugyan megcsináltam, de félek, hogy nem jó.

Mondjuk én más számítási módokat írok bele, mint amit a könyvelő alkalmaz akkor mi történik?

 

Várom válaszaitokat!

Köszönöm előre is a segítséget!

Zsu 

zsuzsi_n@freemail.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 18, 2008 12:23 pm

A könyvelőnek azokat a számítási módokat kell alkalmaznia, ami a számviteli politikában rögzítést nyert!!!!
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: kofler » szomb. jan. 19, 2008 8:22 am

Szia!

Egyeztetni kell a könyvelővel, meg kell állapodni,hogy mi is kerüljön a számviteli politikába. Ugyanis a szerint kell dolgoznia.

Ha valami tv-változik a szpolitikát is változtatni kell,azon részét ami érinti.

Üdv: kofler

kofler
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: Horváthné63 » szomb. jan. 19, 2008 6:46 pm

A lényege az egésznek, hogy amit a számviteli poltikában rögzítettél: szabályzatok, számlatükör, általatok alkalmazott elszámolási módszere, költségek felosztása..........stb., annak alpján kell eljárni. Ha a cég, intézmény.. kap egy ellenőrzést, pl egy költségvetési intézményt ellenőriz a felügyeleti szerve, első az, hogy kéri a számviteli politikát. Ennek alapján fogja ellenőrizni azt, amire tulajdonképpen kíváncsi". 

Egyébként véleményem szerint egy jól elkészített számviteli politika a mindennapokban is jó szolgálatot tesz, lehet belőle puskázni. 

Valóban nagyon fontos az, hogy Tv. változás esetén, azokat a Számviteli politikában is módosítsuk.

 

Jutka 

Horváthné63
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: agrogirl » pén. feb. 15, 2008 11:10 am

Én is most szertnék számviteli politikát ill. szabályzatot(kat) készíteni, de sehol sem találok rá mintát. Teljesen elvesztem a rendszerben. A régi fajta nekem is megvan csak úgy tudom 2008-ban minden változott.

agrogirl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Számviteli politika elkészítése

HozzászólásSzerző: pheni1 » hétf. aug. 25, 2008 10:09 am

Sziasztok! 

Úgy gondolom a szabályzatok szerkesztése nem elkapkodni való dolog.Nemcsak azért,mert a vállalkozásnak a saját profiljára kell alkotnia,hanem többek közt a számviteli változások pontos követése,betartása miatt sem.Napok óta próbálom megalkotni" a vállalkozásunk szabályzatait,de sosem érzem azt,hogy tökéletes lenne.

Nem található egy aktuális és értelmezhető példa sehol az interneten.

Ebben kérek segítséget Tőletek.

Az email címem:pinter.heni@citromail.hu

Előre is köszönöm.

 

 

pheni1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron