Adófórum

Adózási és számviteli információk

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

Számvitel

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudom, hogy már többször kitárgyaltuk a társasági szerződés 2008.júli 01-ig való módosításának problémáit. Most viszotn az új TEÁOR08 miatt nem tudom, mik a kötelező teendők vele. Ugye arról volt szó, hogy akinek semmiben nem módosul a társ.szerz-e, annak nem kötelező a módosítás, élhet azzal, hogy illetékmentesen csak egy bejelentést tesz a Cégbírhoz, hogy nincs módosításra szüksége, vagy bejelentés, módosítás nélkül 2008.júli 01-től az új tv.-t kell alklamazniuk.

Viszont most itt az új teáor, ami többnyire macerás lesz, mert nem lesz minden régi tevékenységnek megfelelője az újban. Ez miatt szerintetek most mégis kötelező lesz mindenkinek a társasági szerződés módosítása? (sajnos van olyan ügyfél, aki már most rákérdez erre, és nem küldhetem el azzal, hogy most nem érek rá ezzel foglalkozni, majd visszatérünk rá ha aktuális lesz)

Az egyéniknek biztos hogy kell a váll.ig. csere, azt már meg is beszéltem velük.

Üdv.Kata

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. jan. 12, 2008 8:56 am

Szia Kata!

Igen, amit nem lehet automatikusan átfordítani, azzal az a teendő, hogy a cégbírósághoz változásbejegyzési kérelemben be kell adni 2008. július 01-ig, vagyis igen módosul a társasági szerződés. Nekem már mondta az ügyvédünk, hogy biztos lesz olyan tevékenység, ami miatt be kell adni, de majd április-májusban beadjuk, amikor a mérleg miatt amúgy is kell nálunk módosítani (könyvvizsgáló miatt).

Üdv.: Kata

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. jan. 12, 2008 1:39 pm

Szerintem, azoknál a már korábban cégbírósághoz bejelentett és a cégjegyzékben szereplő (fő tevékenységen kívüli) tevékenységeknél a változást, illetve helyesebben pontosítást a cégbírósághoz be kell jelenteni.  Amelyek a cégbíróságnál nem voltak bejelntve, de az APEH-hoz igen, ott elegendő csak az APEH-hoz beküldeni.  Ha főtevékenységet is érint a pontosítás (lehet, hogy az eddig fő tevékenységemet három felé szedték az új teaorban), akkor szerintem mindenképpen kell a cégbírósági módosíttatás is.

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

HozzászólásSzerző: Katuka » vas. jan. 13, 2008 4:52 pm

Szeretném kérdezni,hogy egyéni cég esetén kell-e valamit módosítani a cégbíróságnál ill. a vállalkozói igazolványban? A Teáor számok átforditását automatikusan végzik el, erről értesítenek vagy pedig nekem kell ezt jeleznem apeh vagy cégbiróság fele?
Katuka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Társasági szerz. mód - TEÁOR08

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 15, 2008 10:14 am

Szia!

Egyéni cégben nem vagyok jártas, de a vállalkozói igazolványt mindenképp ki kell cseréltetni e miatt. Ha csak ezért kell a csere, kötelesek illeték mentesen megcsinálni.

Az átfordításról elvileg jan.31-ig kell küldenie az apehnak egy papírt minden vállalkozáshoz. Az apehnak akkor kell jelezned, ha nem értesz velük egyet, illetve nem tudtak mindent automatikusan átfordítani.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég