Adófórum

Adózási és számviteli információk

környezetvédelmi-VPOP

Számvitel

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 10, 2008 8:35 pm

Szia Csirip! Csatlakozom Takácsné2 Magdihoz! Viszont, ha közösségen belülről veszed, akkor mindegy hogy csatlakoztál Kht-hoz vagy az APEH-hoz volt a jelentenivalód, a VPOP-hez 2008.01.01-től így is-úgy is jelentened KELL .

 A hasznosító Kht-nál az a "jó" hogy összeségében kevesebb a fizetni való. A KHT-nak fizetsz  HASZNOSÍTÁSI DÍJAT  (ami a körny,véd.termdíj kb 50%-a, viszont nem fizetsz, KÖRNY.VÉD. TERMDÍJAT). Így azonban jelentesz a KHT-hoz és jelentesz a VPOP-hoz is.)

Ha nem választod a hasznosító KHT valamelyikét, akkor az Apeh "helyett" már csak  a VPOP-hoz jelentesz, viszont kb 50%-al több a fizetnivaló.

Összességében (szerintem) SZÁMOLNI KELL A FIZETNIVALÓ ÉS A JELENTENI VALÓ KÖLTSÉGEI  hogyan arányosulnak az cég "termékdíj"-jal kapcsolatos  költségeihez.  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: csirip » pén. jan. 11, 2008 7:23 am

Nagyon köszi! Az én beszerzéseim mind EU-n belüliek...Csak azt nem értem, hogy az én esetemben a gombelemeknél a csomagolás után kell fizetnem csomagolási termékdíjat, de apeh szt én állapítsam meg a csomagolás súlyát....Na most nem tudom mi a tapasztalat, de ha leírjuk hogy x % a csomagolás, tuti a revizor máshogy számol majd....Miért nem lehet azt mondani, hogy neked x ezer ft afizetendőd és kész...Bocsi csak magamba morgok....
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: csirip » pén. jan. 11, 2008 7:23 am

Nagyon köszi! Az én beszerzéseim mind EU-n belüliek...Csak azt nem értem, hogy az én esetemben a gombelemeknél a csomagolás után kell fizetnem csomagolási termékdíjat, de apeh szt én állapítsam meg a csomagolás súlyát....Na most nem tudom mi a tapasztalat, de ha leírjuk hogy x % a csomagolás, tuti a revizor máshogy számol majd....Miért nem lehet azt mondani, hogy neked x ezer ft afizetendőd és kész...Bocsi csak magamba morgok....
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: markne » szomb. jan. 12, 2008 6:46 am

Sziasztok!

Talán nem szorosan kapcsolóik a felvetettekhez, de az előzőekben szó volt a VPID szám igénylésénél az IBAN bankszámlaszám képzéséről. Én ahány banki folyószámla kivonattal találkoztam, azon szerepelt ez a szám is.

De lehet, hogy már nyitott kapukat döngetek, én most egy kicsit lemaradtam tőletek, mert a gépem totálkáros lett, nem tudtam fórumozni, sem könyvelni, volt adatvesztés is, húzott az ág is, güriztem éppen eleget, mire valamennyire helyreállt a dolog. az ellenségemnek sem kívánom.

Üdv: Rózsa

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. jan. 12, 2008 7:31 pm

Szia Csirip! Az igazság az, hogy neked kell a csomagolás mennyiségét kg-ban kiszámítanod. Ez lehet úgy is, hogy pl. egyszer leméretsz egy karton vagy egy raklap-ra jutó csom.anyagot és a továbbiakban ezzel számolsz. Persze másként is kalkulálhatsz. A  hasznosító így mondta az előadáson, de  azt a "módszert" mellyel számolók, le kellett adnom feléjük.

Mindezek ellenére én másként számolok, mégpedig a "bejövő" csomagolóanyag után fizetem ki a termékdíjat, ugyanis a "kimenő" termékekre jutó mennyiséget a raktár nem tudja és képtelenség is megadni. Így a "előre" fizetek és az összes csom.anyag után.  Ebben nem lehet hiba, szerintem.  Van egy táblázatom, pl: 500x480x180 karton = 0,35 kg,   kiwis kosárka 1000db= 12 kg,  neccháló 1000 fm=18kg és így tovább.. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környezetvédelmi-VPOP

HozzászólásSzerző: atom69 » pén. márc. 14, 2008 10:51 am

Nem csak a gombelem csomagolása termékdíjköteles EU-s beszerzés során, hanem maga a gombelem is, mivel az akkumulátorok közé sorolandó. Amennyiben a VTSZ száma 8507, akkor az után is termékdíj-fizetési kötelezettség keletkezik.
atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég