Adófórum

Adózási és számviteli információk

egy személyes kft könyvvizsgálati köt.

Számvitel

egy személyes kft könyvvizsgálati köt.

HozzászólásSzerző: mara57 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2007. decemberében alakult egy személyes kft mikor kötelezett könyvvizsgálatra? Úgy tudom a régi szabály szerint kötelező volt... kösszi előre is a választ.

 

mara57
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egy személyes kft könyvvizsgálati köt.

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd jan. 08, 2008 12:53 pm

Szia!

A következő idézet a Számviteli törvényből való:

(2) Kötelező a könyvvizsgálat - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - minden kettős könyvvitelt vezető vállalkozónál. Minden olyan esetben, amikor a könyvvizsgálat e törvény vagy más jogszabály előírásai szerint nem kötelező, a vállalkozó dönthet arról, hogy a beszámoló felülvizsgálatával könyvvizsgálót bíz meg.

(3) Nem kötelező a könyvvizsgálat, ha az alábbi két feltétel együttesen teljesül:

a) az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában a vállalkozó éves (éves szintre átszámított) nettó árbevétele nem haladta meg a 100 millió forintot, és

b) az üzleti évet megelőző két üzleti év átlagában a vállalkozó által átlagosan foglalkoztatottak száma nem haladta meg az 50 főt.

 A törvény további részében sem olvastam, hogy egyszemélyes KFT-nek kötelező lenne.

Enci

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

egy személyes kft könyvvizsgálati köt.

HozzászólásSzerző: mara57 » kedd jan. 08, 2008 1:02 pm

Köszike, ezt én is olvastam, de nem-e tartalmaz más jogszabály, pl. a GT erre vonatkozóan más rendelkezést?

Mara

mara57
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

egy személyes kft könyvvizsgálati köt.

HozzászólásSzerző: pseniko » kedd jan. 08, 2008 1:10 pm

A GT írja:

41. § (1) Ha a számviteli törvény a gazdasági társaság számára a könyvvizsgálati szolgáltatás igénybevételét kötelezővé teszi, vagy azt a gazdasági társaság társasági szerződése egyébként előírja, a gazdasági társaság legfőbb szerve megválasztja a társaság könyvvizsgálóját és meghatározza a könyvvizsgálóval kötendő szerződés lényeges elemeinek tartalmát.

Az egyszemélyes társaságról a GT (2006. IV. tv) 167§ ír, de ebben sem találtam hogy kötelező lenne az egyszemélyeseknek a könyvvizsgálat.

Enci 

 

pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég