Adófórum

Adózási és számviteli információk

társas váll megszüntetése

Számvitel

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: tanulo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Társas vállalkozó megszüntetésével kapcsolatban szeretnék okosodni, ha 11. 23-án elhatározzák a megszüntetést, mikor milyen bevallásokat, kijelentéseket, beszámolókat kell elkészíteni, a társas vállalkozókat ki kell e jelenteni az apehtól, kell e valamilyen változásbejelentőt leadni, 11.22-vel a záró mérlegben le kell e könyvelni a 11.22-ig járó személyes közreműködése során kifizettett juttatást, járulékokat, ha mindkét tag személyesen közreműködik, de az egyik lesz a felszámoló?

tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: markne » csüt. dec. 06, 2007 12:09 pm

Szia!

Nem írod, hogy végelszámolásról vagy az adós által kezdeményezett felszámolási eljárás indul-e, ugyanis az eljárás kezdő napja ettől függően állapítható meg.

Az origo.hu üzleti negyed oldalán erre kimerítő tájékoztatást találsz. A google kereső is előhozza, ha beírod az aktuális szót.

A kezdő nap előtti nappal bezárólag mindent le kell könyvelni, személyes közreműködés díját és járulékait is, mindkét közreműködőét, beadni a bevallásokat, 0703, 0771, 0708, 0765. Zárómérelet kell készteni, közzétenni. Ettől kezdve egy új üzleti év kezdődik, az elszámoló feladatává válik minden kötelezettség és minden jog az övé.

A biztosítási jogviszonya ezután szerintem már csak az elszámolást végző tagnak marad. Ezt azért jó lenne az OEP-el tisztázni. Nekem is volt nemrég felszámolási eljáráshoz szerencsém, itt mindent magához vont a felszámoló, a tagok biztosítási jogviszonya megszűnt. Szabályozást nem találtam rá sehol, hiába kerestem.

Üdv.: Rózsa

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. dec. 06, 2007 4:24 pm

Egyáltalán nem mindegy, hogy végelszámolásról vagy felszámolásról van szó. Mind a kettőnél közös azonban, hogy az eljárás kezdetét megelőző nappal tevékenységet lezáró beszámolót, és adóbevallásokat kell készíteni. Az apeh-hoz, önkormányzathoz adatmódosítón be kell jelenteni az eljárás kezdetét. Mindent le kell könyvelni pontosan úgy, mint egy rendes évi mérleghez. Be kell adni a 0771, 0765, 0703, 0708 és Hipa bevallásokat. Majd innentől nem mindegy, hogy felszámolás-e, mert ha igen, mindent át kell adni a felszámolónak, és a továbbiak már az ő feladata.

A felszámolás feladatairól a csődeljárásról és a felszámolási eljárásról szóló 1991.évi XLIX.tv., a végelszámolásról a 2006.évi V. tv. szól. A végelszámolással kapcs. számviteli feladatokat pedig a 72/2006. (IV.3.) Korm.rend. tartalmazza. A tagokkal kapcsolatban tudni kellene, hogy végelszámolás-e.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: markne » pén. dec. 07, 2007 6:42 am

Sziasztok!

Böbe, én azért gondolom, hogy talán végelszámolásról lehet szó, mivel az egyik bt tag az elszámoló. A cégbíróság  nem valószínű, hogy őt jelölte volna ki felszámolónak. Persze a zárási, számviteli tennivalók tekintetében az eljárás kezdetén ez mindegy is. Egyébként még annyit, hogy különféle feltételek megléte esetén mindegyik eljárásnál lehetséges az egyszerűsített változat is. A Böbe által hivatkozott jogszabályok erről részletesen írnak.

Amit én nem találtam konkrétan leírva, hogy a cégbíróság által kijelölt kívülálló felszámoló esetén a tagok biztosítási jogviszonya mindenképpen megszűnik-e, vagy a felszámoló dönthet erről is annak alapján, hgy a munkáltatói jogokat is átveszi. Lehet, hogy felületesen olvastam el?

Üdv.:  Rózsa 

 

 

markne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: tanulo » pén. dec. 07, 2007 2:54 pm

 

Sziasztok!

 

Végelszámolásról van szó, de azt gondolom, hogyha úgy döntöttek, hogy befejezik a működést akkor nem kellene már, hogy továbbra is be legyenek jelentve, mint társas vállalkozók, tehát szerintem mindkét tagot ki kellene jelenteni és nem kellene a járulékot megfizetni, pontosan még nem találtam rá én sem semmiféle szabályt.

 Köszi a válaszokat

tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

társas váll megszüntetése

HozzászólásSzerző: tanulo » vas. dec. 09, 2007 3:39 pm

Abban az esetben, ha a bt beltagja a végelszámoló és nem nyugdíjas és nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonya, fizetni kell a minimálbét után a járulékokat amíg be nem fejeződik a végelszámolás, vagy nem lezs munkaviszonya, ezt ma olvastam!
tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron