Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvvitel2

Számvitel

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: Jasmine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségeteket.

Egyszeres könyvvitelt vezető főfoglalkozású egyéni vállalkozó nem vesz ki havonta vállalkozói kivétet, viszont havonta bevallja a minimálbér utáni járulékfizetési kötelezettségét. Az Apeh azt mondta, hogy a TB-járulékok költségként elszámolhatók abban az esetben is, ha ezek nem kerülnek tényleges kifizetésre. Mi az ellenszámlája ilyen esetben a TB-járulékoknak? || Ilyen költség a vállalkozói járulék is?

 Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

Jasmine

Jasmine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd nov. 27, 2007 9:09 am

Szia Jasmine!

A kérdésből nem tűnik ki, de gondolom pénztárkönyvet vezet az egyéni vállalkozó. A járulékok befizetésekor költségnek minősülő kiadások: 21 % nyugdíjjárulék, 8 % egészségbizt. járulék, tételes eho, vállalkozói járulék. Költségnek nem minősülő kiadás: 8,5 % nyugdijjárulék, 7 % egészségbizt. járulék. Ezeket vagy pénztárból, vagy bankszámláról fizeti.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: Jasmine » kedd nov. 27, 2007 9:17 am

Szia Mari!

Igen, én is így gondoltam, csak engem az zavart meg, hogy tényleges pénzmozgás nincs mögötte, és így tegyem be a pénztárkönyvbe?

Jasmine

Jasmine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd nov. 27, 2007 9:21 am

Szia Jasmine!

Ezek akkor számolhatók el költségként, ha ténylegesen befizeti, tehát ekkor van tényleges pénzmozgás.

Gondolom, úgy értetted a kérdésben, hogy a járulékokat befizeti, de nem vesz ki vállalkozói kivétet. Ha csak bevallja, de nem fizeti be, akkor semmi nem számolható el.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: Jasmine » kedd nov. 27, 2007 9:40 am

Igen, így gondoltam. Szóval nem költség, amíg nem fizeti ki.

Közben az is felmerült bennem, hogy ma már kezdő vállalkozó nem is vállahatja az egyszeres könyvvitelt? Mert a kezdeti bevallásoknál ennek választására is van lehetőség (pl. iparűzési adó bejelentkezésnél ez külön soron szerepel, hogy egyszeres v. kettős könyvvitelt végez), viszont én úgy tudtam, hogy ez már nem választható.

Jasmine

Jasmine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd nov. 27, 2007 9:51 am

Szia Jasmine!

Egyéni vállalkozóra nem vonatkozik a kettős könyvviteli kötelezettség. EV nem tartozik a Számviteli törvény hatálya alá.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyszeres könyvvitel2

HozzászólásSzerző: Jasmine » kedd nov. 27, 2007 9:53 am

Köszönöm a segítséged.

Üdv.

Jasmine

Jasmine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron