Adófórum

Adózási és számviteli információk

cégbejegyzési illeték átutalása magán számláról

Számvitel

cégbejegyzési illeték átutalása magán számláról

HozzászólásSzerző: Flexikon » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 

Láttam, hogy már tett más is fel kérdést ezzel kapcsolatban, de nem érkezett rá akkor pontos válasz. Nekem is az alábbi problémám van:

A kft megalakulásakor az elektronikus cégbejegyzést választották. Az ügyvezető a magán bankszlájáról utalt el 15e Ft-t. Hogyan tudom ezt elszámolni? Igazolást nem tudott lekérni utólag a banktól, csak kinyomtatni egy számlatörténetet. A kft pénztárából adhatok-e ki neki egy bizonylattal 15e Ft-ot és könyveljem azt?! Most, hogy kiadták az új cégek irányított ellenőrzését (20%), nem akarok ezen elcsúszni.

Köszi

 

Flexikon
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

cégbejegyzési illeték átutalása magán számláról

HozzászólásSzerző: csondornemariann » csüt. nov. 15, 2007 1:35 pm

Szia!

Szerintem az ügyvezetőnek kifizetheted , mint cégbejegyzési illeték megfizetése és a bizonylat mögé lehet tenni a számlatörténetet, illetve a végzés másolatát, amin látszik, hogy elektronikus uton ki lett fizetve az illeték.

Üdv.

Mariann 

csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

cégbejegyzési illeték átutalása magán számláról

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. nov. 15, 2007 9:23 pm

Szia!

Úgy tudom, ha kéri, a bank ad igazolást, hogy milyen kedvezményezettnek, milyen bankszámlaszámra, milyen hivatkozással utalta az összeget. Ezt kérni kell a számlatulajdonosnak a banktól, némi pénzbe kerül, de a bank kiadja, teljesen hivatalos. Ez alapján bátran kifizetheted az ügyvezetőnek, sőt kérheti az igazolás költségének megtérítését is.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron