Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beérkezett EURO könyvelése

Számvitel

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd nov. 20, 2007 10:49 pm

Szia! Per pillanat már késő van és most "hosszú" értelemesen gondolkodnom! Kösz  hogy írtál! Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: kaloczy » szer. nov. 21, 2007 7:24 am

Szia!

Jogos, tényleg nincs MNB-közép! (Csak megszokás :-)))

De ugyanazt értettem alatta, amit Te.

Ezt a bejelentősdit meg köszönöm, eddig még nem olvastam róla. Jelen pillanatban úgy gondolom, élni fogok a bejelentéssel. Szerintem a 202T-n lesz majd rá sor.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. nov. 22, 2007 8:00 am

Sziasztok!

Az apeh hírlevélben volt: azt, hogy az MNB árfolyamot választod, meg még többféle választást a 2008-as évre a 08TAFA T nyomtatványon kell benyújtani. Konkrétan az árfolyam választását a 13. rovatban. Ez az áfa-törvény 80 § (2) bek. b. pontra hivatkozik. Én még nem vettem meg az új törvényeket, úgyhogy nem láttam, mert a régiben nem találtam. A PM-honlapon is jellemzően csak a régi törvény van.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. nov. 22, 2007 6:55 pm

Sziasztok! MINDENKINEK ÜZENEM: Ezt az MNB árf.választással kapcs.  bejelentést csak megerősíteni tudom, ma voltam "fejtágításon", ahol Sike Olga előadó is ezt tanácsolta, ugyanis ha nem jelented be, akkor "nem választottad". (itt az Áfa számítás összege lehet bírságolható, és nincs köze a szv.politikádban válsztott árfolyamhoz).   Ez a nyomtatvány csak az APEH honlapról tölthető le, és csak postai úton adható be, mivel RÖVID AZ IDŐ az on-line előkészítésére.  Továbbá ezen kell beküldeni az ingatlan "értékesítés" és az ingatlan "bérbeadásával" kapcsolatos ÁFA alanyiság válsztását is (ami lehet más az értékesítésnél és más a bérbeadásnál). Üdv:Napraforgó

Ui: És mindezt 2007-ben kell megtenni! (ez egy átmeneti bejelentő)

Még egy Ui: A bérbeadásra vonatkozólag azt mondta, hogy ha a Cégkivonatban  benne van a bérbeadás mint tevékenység, akkor feltétlen tegyük meg a bejelentést,  mert ez 5 évre szól, ez ennyi idő alatt akkor is lehet bérbeadás, ha most még nem is gondolunk erre!!!  Mivel a mostani egy ÚJ adótörvény, szerinte MOST  kell válsztanunk.

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. nov. 23, 2007 8:59 pm

Szia! Tulajdonképpen az a gondom, hogy olyan "okos" a főkönyvi programom, - ugyanis minden devizás tételt dev-be és forintban is könyvel/a kivonaton is szerepel mindkettő  - hogy ha feltöltöm az "aznapi" MNB árfolyamot, mert pl számlám is van aznapra, meg  a ft számláról is utalunk dev.tételt (mert a dev-en nincs elég), meg érkezik a dev.számlára is, akkor mindent ugyanaz árfolyamon könyvel, holott a ft számláról  a pénzintézeti árfolyamon kell hogy lekerüljön.  Valahogy mindig rendberakom , csak nem vagyok meggyőződve hogy ez jó is ilyen formában. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 23, 2007 9:16 pm

Szia Napraforgó! Nem sok gyakorlatom van ebben az EURO-s értékesitésben. En is olvastam a tv.ben hogy be kell jelenteni, ha az MNB árfolyamot szeretné alkalmazni az én esetemben e.vállakozó. Az a baj, hogy nem tudom igazán eldönteni, hogy melyik lenne a kedvezőbb. Megvilágosítanád egy kicsit a sötét agyamat. Megköszönném Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. nov. 23, 2007 9:41 pm

Szia Mária! Az a baj, hogy a te esetedben ev-ról van szó és ők ha jól tudom/vagy nem jól tudom, nem a számlakibocsájtás napján lévő árfolyamot kell hogy alkalmazzák.Nem tudom ez befolyásolhat-e valamit.  A kettősnél a szv.politikában is többnyire az MNB-t jelöljük meg, így az "Áfa-számítás" szempontjából is ez a logikus, de ha nem jelentem be, akkor az Apeh az Áfa-tartalom meghatározásánál hibaként jelölheti (ami egy export-import cégnél elég nagy volumenű is lehet).  Visszatérve a Te esetedre, úgy gondolom, hogy ott a szlavezető bank árfolyama is megfelel, sőt talán még jobb is. De végig kell gondolni, hátha más probléma is felmerülhet, pl. ha nem csak egy bankja van, vagy valami más. Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » pén. nov. 23, 2007 9:42 pm

Sziasztok! Még én sem látom tisztán ezt a bejelentést. Nekem is egyéni vállalkozót érintő a dolog. Eddig az SZJA-hoz mind a kiadás, mind a bevétel megállaitásához az előző hó 15-én érvényes MNB árfolyamot használtam. Az ÁFÁ-nál viszont a teljesités napján érvényes MNB árfolyammal számoltam. Most azt kell bejelenteni, hogy az ÁFÁ-nál melyik árfolyamot veszem figyelembe? Nálunk még nem volt semmilyen tájékoztatás, lehet hogy azért nem vagyok pesszimista. Most kezdtem a HVG-t is olvasni. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » pén. nov. 23, 2007 9:59 pm

Szia! Én úgy értelmeztem az előadáson (Sike Olgától, aki naygon jó előadó), mivel az Áfa-törvény változásával kapcsolatos, hogy az Áfa meghatározása szempontjából kell eldönteni és bejelenteni, hogy ha az MNB-t akarjuk alkalmazni.  Üdv:Napraforgó (most látom csak, hogy az ev-nál mennyire bonyolult az árfolyam alkalmazása)
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » pén. nov. 23, 2007 10:00 pm

Szia Napraforgó! Köszönöm a válaszodat, az áfa bevalláshoz én is a számlakibocsátás napján érvényes árfolyamot alkalmazom az e. vállalkozónál. Nekem úgy gondolom praktikusabb lenne az MNB árfolyam, mert nem mindig történik utalással ,van amikor kp.val fizetnek és az is előfordul, hogy a vállalkozó nem teszi be a bankba a deviza szla.ra az EURO-t ( lehet ilyet szabályosan csinálni megteheti?) Ilyen gondjaim is vannak , ezért gondoltam, hogy be kellene jelenteni. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég