Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beérkezett EURO könyvelése

Számvitel

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » pén. nov. 23, 2007 10:07 pm

Sziasztok!

Mint már korábban írtam, én éveken keresztül a minden devizás tételemre a saját számlát vezető pénzintézet közép árfolyamát használtam az értékeléshez, természetesen a belföldi-belföldi közötti devizás számláknál az MNB-t.  Most mindenképpen az MNB -re hajlok, és átírom a számv.politikát is,  mert nem tudom figyeltetetek-e arra a kis apróságra, hogy ez a devizaértékelés az értékesítési és a közösségi dolgokra vonatkozik, ami vagy ..... eladási árfolyamán, vagy APEH-nak bejelentetve MNB árfolyamon történik. A kiadott dev-ás számlán a felszámított ÁFA összegét forint összegben is szerepeltetni kell.  Ugyanakkor a kapott pl. belföldi devizás számlában, akkor már meg lesz határozva forint összegben is a levonható ÁFA összege, tehát a devizás bejövő belföldi számlát a számv.politikában meghatározott árfolyamon be kell értékelni, de a levonható ÁFA forint összege csak annyi lehet, amennyit az eladó abban Ft összegben szerepeltet.  A számviteli poltikája nem hiszem, hogy sokaknak úgy szólna, hogy mindent deviza eladási árfolyamon értékelnek, akár kötelezettségről, akár követelésről van szó!   És akkor még számoljunk azzal, hogy ha a deviza devizaszámlán kerül jóváírásra.

Na hányszor fogunk egy ...... számla miatt árfolyamkülönbözetet számolgatn.

Én úgy gondoltam, minden ÁFA alanyt (EVÁ-st is) nyilatkoztatom MNB árfolyam bejelntkezésre és a számv.politika is MNB, s reménykedem abban, hogy a szállító cégek is az MNB árfolyamot fogják alkalmazni, s akkor a bejövő belföldi devizás számlák Ft-ra számításával és feltüntetett levonható ÁFA Ft értékkel sem kell majd szórakozni. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. nov. 24, 2007 2:19 am

Szia Mária! Szerintem is az MNB árfolyamának bejelentése látszik célszerünek. Az én vállalkozóm devizaszámláján alig van mozgás. Ő mindig a német bankban váltja át a csekket EURÓ-ra, ott soha nem kell érte kezelési költséget fizetni.Teljesen szabályos, ha nem teszi itthoni számlájára. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. nov. 24, 2007 6:59 am

Valamiről lemaradtam. Milyen bejelentésről írtok ?

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: MonokiM » szomb. nov. 24, 2007 7:40 am

Szia Napraforgó!

Valami gond lehet a könyvelőprogramoddal, mert nem szabályos, hogy egy nap csak egy árfolyamon könyvelhetsz. Az én programom is felkínálja a már aznapra beírt árfolyamot, de könyvelési soronként felül lehet írni, így abban a sorban azzal az árfolyammal számol, amit odaírok.

Kedves Valter Józsefné!

Szerintem addig a pontig szabályos, hogy nem teszi be a vállalkozó az EUR-t a bankszámlára, ameddig a számviteli politikában meghatározott valutapénztár/pénztár készletének maximuma megengedi.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. nov. 24, 2007 7:53 am

Szia Margit! Egyéni vállalkozóról volt szó Mária és az én esetemben is. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. nov. 24, 2007 7:55 am

Szia Kati! A 08TAFA bejelentőlapon kell közölni hogy milyen árfolyamot fogok alkalmazni az ÁFA alap megállapításakor. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. nov. 24, 2007 9:02 am

Szia Ani ! Köszi megnyugtattál. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. nov. 25, 2007 3:11 pm

Szia! Mária!  Margit felhívta a figyelmet  a valutapénztárra, és annyiban  igaza van, hogy bár az ev-nak nem kell lennie pénzkez.szabályzatának, akkor sem gyűjtheti a "végtelenségig" a valutáját, hacsak nem ebben akarja a kivétet eszközölni (mert elvileg lehet).  Gondolom a te vállalkozód is ebből vásárol valamit szintén VALUTÁBAN. Mert forintban csak akkor költheti el, ha hivatalos beváltóhelyen forintra váltja.  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. nov. 25, 2007 3:20 pm

Szia!  Ha nem is könyvelési soronként, de utólag és is át tudom írni, de ezt valahogy nem tartom szabályosnak.

A másik dolog: Ha a dev.számláról átteszünk  100 Eur-t (pl.252 MNB-vel számolva), átvez.szla = 25.200,-  viszont a forint számlán csak 25.000,-et írnak jóvá (banki árf.), akkor itt is kénytelen vagyok árf.különbözetet számolni, hoy az átvezetési szla egyenlege nulla legyen. Szerinted helyes ez így?

üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beérkezett EURO könyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » vas. nov. 25, 2007 3:39 pm

Szia Napraforgó! Egyéni vállalkozónál amit írsz nem biztos hogy igaz. Pl. az én ügyfelem bármire is elköltheti a valutáját,azt senki sem tudja követni. Pl. az összes üzemanyagköltséget norma szerint, APEH árral számoljuk, nincs különbség hogy EURÓ-ért külföldön, vagy Ft-ért itthon  tankolt. Üdv. Ani

adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég