Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elszámolható-e a gyógyszer?

Számvitel

Elszámolható-e a gyógyszer?

HozzászólásSzerző: lmeli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy egy építőipari vállalkozásnál, ha nincs fizikai munkás, mert alv.-kal dolgozunk, akkor elszámolható-e a Dedalon, orrspray, szemcsepp, Hansaplast, Neocitrán?

Ha igen hová lehet könyvelni? Az biztos, hogy az áfát nem lehet levonni.

Köszi

Meli

lmeli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elszámolható-e a gyógyszer?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. nov. 07, 2007 9:42 am

Szia Meli!

Minden vállalkozásnak kell lennie munkavédelmi szabályzatának, a dolgozóknak munkavédelmi oktatásban is részt kell venniük. A szabályzatnak kell tartalmaznia azt is, hogy az egészségügyi doboz hol, milyen tartalommal legyen elhelyezve, az időnkénti firssítéséről, feltöltéséről ki köteles gondoskodni. A dobozban általában az elsősegélynyújtáshoz szükséges eszközök (tapasz, kötszer, fertőtlenítőszer, olló, stb.) szokott lenni, de nem kizárt a fájdalomcsillapító sem. Meg kell nézned a szabályzatot. Ha ilyen nincs, sürgősen pótolni kell. Amit a szabályzat előír, elszámolható. Szerintem az áfája is levonható.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elszámolható-e a gyógyszer?

HozzászólásSzerző: csondornemariann » szer. nov. 07, 2007 9:44 am

Szia Meli!

Nekem az jutott eszembe, hogy elsősegély ládának kell lennie az építőipari vállalkozásnál, akkor is, ha alv-kal dolgoztat. A ládát pedig fel kell tölteni néha. A gyógyszerek szerintem egyéb anyagköltségként elszámolhatóak . Ez csak az én véleményem,azért várd meg a többiek hozzászólását is.

Üdv.

Mariann 

Most látom, hogy Böbe gyorsabb volt, akkor egyezik a véleményünk. 

csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron