Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alkalmi munkavállalás

Számvitel

Alkalmi munkavállalás

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. nov. 16, 2006 10:51 am

Szia Ilona!

Az 1997 Evi LXXIV trv 8§(2) szerint "a számviteli elszámolás szempontjából a kifizetett munkadíj és a közteherjegy értékének együttes összegét személyi jellegű egyéb kifizetésként kell elszámolni"

Szoval együtt a bérrel könyveled le a személyi jellegű egyébre 

 üdv: Barti 

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Alkalmi munkavállalás

HozzászólásSzerző: Bartiiroda » csüt. nov. 16, 2006 11:08 am

Mivel együttes összegőrl ir a törvény nekem az a gyanum, hogy sehova nem könyveled, esetleg csinálsz neki egy számot ahol nyilvántartod és oda beteszed, aztán amikor felhasználod átteszed a személyi egyébre... megmondom őszintén én ugyanoda tettem már a számla alapján tehát a személyi jellegű egyébre mert ez oda tartozik, csakhogy most a törvényt olvasva és értelmezve sztem én sem jol csináltam mert ezek szerint akkor kell könyvelni amikor a bért is fizeted és együtt a kettőt...

Bartiiroda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Alkalmi munkavállalás

HozzászólásSzerző: siren8 » csüt. nov. 16, 2006 12:24 pm

A megvásárolt közteherjegy a felhasználásig nem költségelhető. Vásárláskor egyéb követelésként célszerű előírni és az igazolt felhasználáskor költségelni. Vásárlás  36 - 38  Felhasználás 55-36

siren8
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Alkalmi munkavállalás

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » hétf. nov. 20, 2006 12:41 am

Attól függ, hogy vezetsz-e folyamatos készletnyilvántartást. Ha igen, akkor a készletek közzé kell könyvelni majd onnan felhasználáskor a személyi jellegűbe. Ha nincs folyamatos készletnyilvántartás, akkor megy az 55-be és év végén a megmaradt leltárkészletet vissza a készletek közzé.

A 38-asba biztos nem lehet könyvelni mivel ott pénzkészletek vannak, a 37-esben pedig értékpapírok, de a 36-osba sem igazán helyes, mert ez nem egy követelés. Nem követelek én senkitől semmit. A leltározás sem úgy történik, hogy leeggyeztetem valakivel a papíron kimutatott követelést, hanem tételesen megszámolom. Továbbá a vállalkozás tevékenysége során kerülnek felhasználásra. Minden jellegzetesége tehát a készletekre utal.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég