Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankkivonatok

Számvitel

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: anmary » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Szerintetek elfogadható számviteli bizonylatnak a számlavezető bank internetes oldaláról kinyomtatott bankszámlakivonat. Ugyanis a bank nem küldi meg, mert az ügyfél költségkimélésként bejelölte a szerződésmódosításnál, hogy nem kér kivonatot. Én nem nagyon értek vele egyet.

anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. okt. 07, 2007 6:26 pm

Szerintem nem, mert technikailag nem kizárt a hamisítás. Havi 1 kivonatot is lehet kérni a bankoknál, annak a postaköltségét ki lehet bírni, hó közben pedig ott van az internetes oldalról nyomtatott papír. Ezt tartanám egy korrekt megoldásnak.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. okt. 07, 2007 6:42 pm

Szia! Én is úgy gondolom havonta legalább egy eredeti bankszámla kivonat kellene. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. okt. 07, 2007 7:15 pm

Szia Anmary!

Hiteles számviteli bizonylatnak csak a bank által papíron (írásos formában) megküldött bankszámlakivonat minősül. Az internetről kinyomtatott számlakivonat csak tájékoztatásul szolgálhat.

Nézd meg a bankkal között szerződést, abban benne van elvileg, hogy mi fogadható el hiteles bankkivonatként. Ezt mutasd meg az ügyfelednek.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. okt. 08, 2007 12:49 am

Szia!

Nálam is van e-mail-ban küldött kivonat. A vállalkozóval a bank kötött egy" Bankszámlaszerződés kiegészítés" szerződést, és minden pénzforgalom így kerül kiküldésre. Minden e-mail-os kivonat tartalmaz egy sorszámot, pl. 001/07, dátumot. Közli a Bank minden értesítőn, hogy számlaként is szolgál, két( egy eredeti és egy másolati) példányban készült. Pecsét és aláírás nélkül is érvényes.

Személyesen akartam meggyőződni ennek a hitelességéről, és semmi akadálya a kinyomtatott kivonatértesítő könyvelésének, ugyanolyan értékű mint amit postán küldenek. Ellenőrzés esetén sem kifogásolják, ha van szerződés kiegészítés.

Egyébként nem költségkimélőbb, erre is számolnak kezelési költséget. Hogy tovább soroljam, a járulékok átutalását is lehet e-mail-ben teljesíteni. Én alkalmazom, habár az elöttem szólók nem értenek egyet vele. Marcsi

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. okt. 08, 2007 4:29 am

Sziasztok!

Számviteli törvény "166 § 1. bekezdés: Számviteli bizonylat minden olyan a gazdálkodó által kiállított, készített, illetve a gazdálkodóval üzleti vagy egyéb kapcsolatban álló természetes személy vagy más gazdálkodó által kiállított, készített okmány (számla, szerződés, megállapodás, kimutatás, hitelintézeti bizonylat, bankkivonat, jogszabályi rendelkezés, egyéb ilyennek minősíthető irat) - függetlenül annak nyomdai vagy egyéb előállítási módjától -,amely a gazdasági esemény számviteli elszámolását (nyilvántartását) támasztja alá."

Akkor most ebből döntsük el, hogy igen vagy nem?

Elképzelhető, hogy a bankok szerződése nem egyforma e tekintetben (például Marcsinál).

Anmary mindesetre ha megnézed a bankkal kötött szerződést, hogy hogyan rendelkezik a bankkivonat hitelességéről az már egy kiindulási pont.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: kecsi » hétf. okt. 08, 2007 3:38 pm

Kedves Anmary!

Számviteli bizonylatnak nem fogják elfogadni az internetről kinyomtatott bankkivonatot, ezt egyébként a nyomtatáskor sok bank rendszere automatikusan meg is jeleníti a kinyomtatott papíron.

Feltétlenül szükségesnek tartom, hogy módosításra kerüljön a bankszámla szerződés és a korábbi banki kivonatok hiteles másolatát ki kell kérni (azt egyébként elfogadják). Meglep, hogy van olyan bank, ahol lehet ilyen opciót is választani, azonban az is biztos, hogy több olyan bank is van, amely külön postaköltséget nem számít fel bankkivonatok kiküldéséért. A mi bankunk pl. ilyen.

Papír undor esetére a Marcsi és Szilvi által ajánlott megoldás is alkalmas, de ez erősen bankspecifikus és biztosan kell, hogy a bankszámla szerződés külön rendelkezzen az elektronikus hitelesítés szabályairól - ez azt is jelenti egyébként, hogy az elektronikus bankszámlakivonat mindaddig hiteles, amíg ki nem nyomtatják, mivel azzal hamisíthatóvá válik, nem ellenőrízhető ugynis az elektronikus aláírás és az időbélyegző.

Üdv:

Kecsi 

kecsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: anmary » hétf. okt. 08, 2007 4:10 pm

Kedves Fórumozók!

Köszönöm szépen válaszaitokat. Én is így gondoltam, de az ügyfelem hitetlenkedik. Sajnos bankszámla szerződés nincs nálam, de majd megnézem. 

anmary
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bankkivonatok

HozzászólásSzerző: MonokiM » pén. okt. 12, 2007 10:35 am

Sziasztok!

Nálunk a pcbankárból kinyomtatott bankszámlakivonatok teljesen azonosak a hó végén egyszerre postázott kivonatokkal, melyet ingyen küld a bank. Hóközben a kinyomtatottra könyvelek és a bank által küldöttet egykupacban mögé teszem. Csak a számlákban tér el az egész, melyeket a hóvégi postával küldenek együtt a bizonylatokkal. (MKB). Dehát bankonként változhat, úgyhogy át kell alaposan tanulmányozni a szerződést. Valóban brutális díjat bírnak elkérni némelyek a bizonylatok kipostázásáért. Emiatt nem csodálkozom, hogy ügyfeled berágott és megpróbálja lefaragni a költségeket.

Üdv.: Margit

MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég