Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolás befejezése?

Számvitel

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » szer. szept. 26, 2007 6:42 am

Igen, már azon is túl vagyunk. 09.11-én beadtam a követelések jegyzékét, természetesen nem volt sem vitatott, sem elismert követelés. Igazából már csak annyi van vissza a folyamatból, hogy törölni kellene a céget, hogy be tudjam adni az apeh felé a záró bevallásokat, és ők vissza tudjanak utalni. A visszautalás mindenképpen a törlés után lesz már, mert az apeh biztosan kihúzza a 30 napot a kiutalással. Ezért nem értettem, hogy ha pl. holnap beadom a cégbíróságnak a törlési kérelmet a záró mérleggel, akkor azok nem lesznek 0-ásak. De ezek szerint lehet ilyen.
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. szept. 26, 2007 6:53 am

Szia  Lkarcsi!

Nos  mikor   elhatároztátok  a végelszámolást, 2007.07.20.  akkor  ugy  látom mindent   beadtatok,Cégbiróság,APEH. Mivel  nem  nyilatkoztál,  ugy gondolom  nem  egyszerüsitett  végelszámolásról van  szó.  A  Cégbiróság a  végelszámolás  kezdetéről  is  hoz  egy végzést  2007.07.20.  Majd   hitelezőknek  szóló  felhivást  megjelenteti  a Cégközlönyben.  Meg kell  róla  győződni,  hogy  a  Cégközlönyben  megjelent-e.   Az  év elején egyet  hónapokig  nem  jelentettek  meg, ugy  kellett  rászólnunk  a  Cégközlöny  szerkesztőségre.  Meg kell  várni  a hitelezőknek  szóló  bejelentési  idő  végét, még  akkor  is  ha  nincs  ismert  hitelező.    Ha  ez  az  idő  lejárt,  a  végelszámoló(nem a taggyülés) értékeli  a  bejelentéseket.  Végelszámoló elkésziti  a törlési  kérelmet, végelszámolási  zárómérleget  és vagyon felosztási  javaslatot   és  adja  be  a  Cégbirónak,  hogy  meghozza  a  törlési  végzést.

Egyszerüsitett   végelszámolásnál  más  a  helyzet.  Taggyülés  dönt a  végelszámolásról,kijelöli   a végelszámolót.   Végelszámoló  hirdet  a Cégközlönyben, ha  a  hitelezőknek szóló   határidő lejárt akkor törlési  kérelem  mellé   teszi  a zárómérleget  vagyon felosztási  javaslatot.   

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: Lkarcsi45 » szer. szept. 26, 2007 7:09 am

Szia Rozalinda! Esetünkben nem egyszerűsített végelszámolás volt. Az ügyvéd intézte a cégbírósághoz bejelentést, meg a cégközlönyben való kétszeri megjelenést. Én itthonról interneten esetleg tudom ellenőrízni, hogy megjelent-e?
Lkarcsi45
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: Rozalinda » szer. szept. 26, 2007 7:19 am

Karcsi  erre a kérdésre nem  tudom  a választ.  De  az  ügyvédnek  biztos van  hozzáférése aCégközlöny  adatbázisához.   Végszükség  esetén  marad  a telefon  a  Cégközlönynek,  mondják  meg melyik számban  hirdettek.   És ugy emlékszem,hogy  a  Cégbiróság is  értesül  a   kihirdetésnapjáról  és  határidő  lejártáról.  Egy  telefon  a  Cégbiróságnak  ügyfélfogadási  időben:  ingyenes  és  nyilvános, választ  adnak.   Remélem.

Sokszor  én  is  csak  tapogatózom   a  megoldás  felé.  Akár  hiszed  akár  nem, minden   eset  más, néhány  hónap  mulva  egészen  másképp kell  csinálni. 

Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. szept. 26, 2007 11:20 am

Szia! 

A végelszámolás számviteli feladatait a 2006.évi V. törvény VIII. fejezetén kívül még a 72/2006. (IV.3.) Korm.rendelet taglalja, ebben benne van a végelszámolást lezáró beszámoló benyújtásának határideje is.

 Egyébként azt meg kell várni, hogy a hitelezők jelentkezhessenek (a Cégközlönyben való meghirdetés után), és ha nincs hitelező, és követelés is csak az APEH-tól van, akkor a végelszámoló lezárja a végelszámolási eljárást, hiszen az arra van, hogy a társaság követeléseit behajtsa, tartozásait kifizesse, eszközeit értékesítse. El kell készíteni a végelszámolást lezáró bevallásokat, a végelszámolás záró mérlegét - ebben szerepelhet az APEH-hel szembeni követelés. El kell készíteni a vagyonfelosztási javaslatot, ezt is benyújtani a Cégbíróságnak a törlési kérelemmel együtt. Általában arról is szoktak rendelkezni még, hogy - mivel az APEH ellenőrízheti a céget - melyik tag milyen arányban viseli az esetleges megállapítások terheit, illetve a vagyonfelosztás során erre külön összeget is kaphat egy tag. A bankszámlát nem szükséges fenntartani (csak költséget okoz), hanem a vagyonfelosztási javaslat során kell arról is rendelkezni, hogy kinek utaljon az APEH (ált. a végelszámolónak).

http://www.magyarorszag.hu/vallalkozas/ugyek/vallalkmuk/cegalap/vegelszam20070827.html/ugyleirasjogi

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Végelszámolás befejezése?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. szept. 26, 2007 11:20 am

Sziasztok!

Töröltem, mert valami hiba folytán duplán ment el a válasz. Nem tudom, nektek hogyan működik, de nekem szörnyen akadozik a net, alig tudok boldogulni vele.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég