Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mérlegképes-továbbképzés

Számvitel

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: F.Juli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy annak a mérlegképes könyvelőnek, aki az idén regisztráltatta magát, kötelező-e ebben az évben elmenni továbbképzésre, vagy csak jövőre?

Üdv.: F.Juli

F.Juli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: polak » hétf. szept. 24, 2007 12:47 pm

Sziasztok!Én nem értek ezzel egyett,mikor én regisztráltattam még a regisztrációs kis igazolvény meg sem jött de már mennem kelett a továbbképzésre.Engem akkor igy tájékoztattak.(2006 évben)
polak
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: monili » hétf. szept. 24, 2007 2:54 pm

Szia Juli!

Én idén regisztráltattam magam és nem kaptam ilyen levelet az igazolvánnyal együtt.

Szia! Mónika

monili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » hétf. szept. 24, 2007 4:06 pm

Sziasztok!

A könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásba vételéről szóló 93/2002.(V.5.) Korm.rendelet 6.§.(9) bekezdése szerint: "A számviteli törvény 152.§.(1) bek. szerinti szakmai továbbképzési kötelezettség a nyilvántartásba vett személyt a nyilvántartásba vételt követő - a 10.§.(1) bek. szerinti - továbbképzési évtől kezdődően terheli."

A 10.§.(1) bek. szerint a továbbképzési év április 1. és december 31. között van.

Szerintem is, aki idén regisztráltatta magát, csak jövőre kötelező továbbképzésen résztvennie.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: Törpe » kedd szept. 25, 2007 7:48 am

Ez jó. Olyan kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, én most fogom majd beadni a regisztrációmat, gondolom az idén már nem fog elkészülni az igazolványom - azaz nekem biztosan nem kell továbbképzésre menni. Azt hogy hova megyek továbbképzésre, én választhatom meg? Én vállalkozási szakon végeztem a mérlegképes tanfolyamot, de jelenleg költségvetésben dolgozom. Állítólag ha akarok, mehetek költségvetési továbbképzésre is, ha én azt választom. (Mondjuk a vállalkozási könyvelésből sem szeretnék kiesni-lemaradni) Nem tudom, hogy a regisztráció szempontjából fontos-e, hogy milyen szakirányú mérlegképes végzettségem van.
Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: kohnmari » kedd szept. 25, 2007 8:12 am

Szia Törpe!

A regisztráció szempontjából fontos, hogy milyen szakirányú végzettséged van, az igazolványon is feltüntetik a regisztrálási szakterületet. Azt, hogy hová menjél továbbképzésre magad választhatod meg, ha megkapod a regisztrációt, egy halom ajánlatot fogsz kapni. Annak szerintem nincs akadálya, hogy a vállalkozási mellett a költségvetési továbbképzésen is részt vegyél. Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mérlegképes-továbbképzés

HozzászólásSzerző: Törpe » szer. szept. 26, 2007 5:03 am

Köszönöm! Ezek szerint az igazolványon a vállalkozási szakterület fog szerepelni (ami végül is mindegy a munkahelyemen legalábbis) a munkáltatóm viszont csak egy továbbképzést fizet nyilván, tehát vagy én bevállalom a másikat önköltségen, vagy elmegyek vállalkozási továbbképzésre, a kolléganőimtől meg meghallgatom a költségvetési verziót.
Törpe
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron