Adófórum

Adózási és számviteli információk

Törzstőke befizetés könyvelése

Számvitel

Törzstőke befizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: cibere1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Friss fórumozó vagyok, ez az első kérdésem. A cég, ahol dolgozom egy jól menő Kft (nevezzük ALFA Kft-nek). Most egy másik Kft-ben (nevezzük BÉTA Kft-nek) vásárolt meg az ALFA Kft 20 % üzletrészt 10 millió forintért. Ezt  az összeget az ALFA Kft bankon keresztül átutalta a BÉTA Kft-nek és kaptunk a Cégbiróságtól egy cégkivonatot, hogy 20 % törzstőkéje van az ALFA Kft-nek a BÉTA Kft-ben. Ennek a trazakciónak a kontiráza érdekelne, természetesen az ALFA Kft. szemszögéből, hisz ott dolgozom, s az, hogy hol tartjuk nyilván ezt a vagyonrészt? Köszi
cibere1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Törzstőke befizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: szekeresbea1 » szomb. szept. 22, 2007 5:31 pm

Szia cibere1!

Ha jól értem egy üzletrész megvásárlásáról van szó, amely kapcsolt vállalkozást eredményez, hiszen a Szt. szerint 20%-os részesedés esetén társult vállalkozásról van szó.

A Cégbíróságtól kapott cégkivonat alapján az ott szereplő dátummal könyvelném a

T 171 Tartós részesedés kapcsolt vállalkozásban   - K 479 Különféle rövid lejáratú egyéb kötelezettség   tételt,

majd a bankkivonat alapján

T 479 Különféle rövid lejáratú kötelezettség  - K 384 Elsz. betét. tételt.

Ezen kívül az apehhoz is be kell jelenteni, hogy van a cégnek egy kapcsolt vállalkozása.

Üdv: Bea 

 

szekeresbea1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Törzstőke befizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. szept. 22, 2007 9:07 pm

Én is Beához hasonlóan könyvelném a kérdéses tételt. Befektetett pénzügyi eszköznek, mégpedig tulajdoni részesedést jelentő befektetésnek számít az üzletrész vásárlása.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron