Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bélyegző használat non profit szerv.

Számvitel

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: boborgabor » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Előre is elnézést minden kedves fórumozótól, ha feleslegesen dolgoztatlak Titeket, de egyszerűen nincs időm az archívumban keresgélni, ugyanis emlékszem valamikor és valahol feszegettétek a kérdést a bélyegző használatról!

Szóval a probléma röviden: Van egy társadalmi szervezet / Egyesület / aki bankszámlát szeretne nyitni de a számlaszerződés aláírását  a bank bélyegző használatához kötötte!

Vélemányem szerint, ha az alapszabályban a közgyűlés úgy határoz, hogy az egyesületet akként jegyzik, hogy az elnök aláírásával látja el és ezt a megfelelő szervek és hatóságok befogadják, akkor a bank sem kérheti! Vagy van valami előírás erre és bélyegző nélkül nem is kezdeményezhetünk gazdasági tevékenységet, ezt kétlem mondjuk! Szóval légyszi írjátok meg van-e ilyen kötelezettsége az egyesületnek és hol tudnak az ügyintézéssel elindulni! / Az Apeh kirendeltséget egyszerűen lehetetlen elérni.....egyelőre, de próbálkozunk! /

Előre is köszi mindenkinek

Gabika voltam!

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. aug. 30, 2007 11:00 am

" Ki tudja megmondani" a címe a kérdésnek.Sok válasz jött nézd meg! Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. aug. 30, 2007 11:02 am

Fennt az ellenőrzésre kattints és azon belül jön fel a cím. Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. aug. 30, 2007 11:05 am

A bank nem írhatja elő a bélyegző használatát, ha úgy döntöttek , hogy nem használnak! Ez a válaszom.

Üdv: Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: stamasi » csüt. aug. 30, 2007 11:10 am

Szia Gabika!

A bank nem kötelezhet erre. Az aláírás kartonon (amit a banknál van), dönthet úgy a  szervezet, hogy bélyegző nélkül írja alá az átutalásokat, és egyéb dolgokat (csekk, stb.).

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: boborgabor » csüt. aug. 30, 2007 11:30 am

Sziasztok! Tündérek vagytok /és nagyon gyorsak :-)/ Rengeteget segítettetek! Köszönöm szépen!!!!

Gabika

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. aug. 30, 2007 11:36 am

Ellentétben az előttem szólókkal, elképzelhetőnek tartom, hogy a bank az általános üzleti feltételekben előírta, hogy kéri a bélyegzőt. Ha náluk az ÁF-ben van erre vonatkozó elvárás, még mindig dönthet úgy az ügyfél, hogy másik bankot választ, ahol nem kérnek bélyegzőt, az ügyfél érdeke tehát nem sérül. Ez tekinthető egy szerződéses feltételnek, amit a banknak mint számlakezelőnek szerintem joga van előírni, ha ő ezzel az ügyfél pénzét nagyobb biztonságban érzi.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. aug. 30, 2007 12:47 pm

A "bélyegző" és "pecsét" szavakra, illetve ezek kötelező használatára előírást a CD-jogtárban nem találtam...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. aug. 30, 2007 3:02 pm

Egy társasággal, ha valaki szerződést köt, ez lehet a bank, a társaságot az aláírási címpéldány szerint kell képviselni. Ha azon van pecsét, akkor azzal! A banki aláírási kartonon mindenki úgy ír alá, ahogy tetszik, de mindig azt a formát kell használni!Üzleti feltételben nem írhat olyat, ami a címpéldánnyal ellentétes- hiszen akkor a más formájú aláírással nem cégszerű aláírást kap. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. aug. 30, 2007 3:34 pm

Én sem a CD jogtárról beszéltem, hanem a konkrét bank által közölt Általános Üzleti (vagy Szerződés) Feltételekről, amiben a bank szuverén módon előírhat a nemzeti jogtól eltérő belső szabályokat.

A banki alárási címpéldány tartalmazhatja olyan személyek aláírását is, akik egyébként nem jegyezhetik a céget, csak a bankszámla feletti rendelkezési joggal bírnak. Ezért a jegyzési feltételek különbözhetnek a társasági jogban előírtaktól.

 

MÉG EGYSZER ELOLVASTAM A FELVEZETŐ KÉRDÉST, ezért javítok: a bankszámlaszerződést a céges Aláírási Címpéldány szerint kell aláírni, a banki folyószámlához tartozó aláírási címpéldányra vonatkozik az, hogy a bank előírhat egyéb feltételeket. Elnézést kérek, ha valakit megkavartam.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég