Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bélyegző használat non profit szerv.

Számvitel

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: boborgabor » csüt. aug. 30, 2007 6:26 pm

Sziasztok! Szeretném mindenkinek megköszönni a válaszát, talán kisarkítottam erre a banki dologra, de a fő kérdés az, hogy egyesületnek kötelező-e a bélyegzőhasználat akár banknál, akár számlákon, stb.

Elolvastam Éva által ajánlott linket és szerintem nem kötelező, ebben szeretném még megerősítéseteket kérni! / mármintha lehet ilyet tekintettel arra, hogy ez így nincs sehol leírva....node ha az ellenkezője sem akkor, miért követelheti bárki is? /

KÖszi

Gabika

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. aug. 30, 2007 7:19 pm

Szia Gabika! A bank biztosan nem követelheti a bélyegzőhasználatot (jogszabályt nem tudok, csak példát), ugyanis az egyik cégemnek több "bankja" is van (gazdaságilag így célszerű), és az egyik a székhelytől távol eső banknál éppen azért nem kérték az áláírási címpéldányra  a bélyegzőt, hogy  sürgős felvételek/utalások  esetében nem biztos hogy az aláírásra  jogosultnál/jogosultaknál  éppen ott is van. Bár a banknak általában "egyszerűbb és biztonságosabb" ha az aláírás és a pöcsét is megegyező, de joga lenne személyigazolványt is kérni. Sőt!  Szerintem ez lenne a legnagyobb biztonság a bank részéről! Aláírást és pöcsétet lehet hamisítani... Talán a személyit ma már nehezebb... Üdv:Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. szept. 01, 2007 11:03 am

Sziasztok!
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. szept. 01, 2007 11:03 am

Sziasztok!

Sajnos kétszer ment el, hogy miért fogalmam sincs. Szóval a bélyegző használatát egyetlen jogszabály sem írja elő. Szerintem csak megszokásból használjuk.

 

Üdv: Kati

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd szept. 04, 2007 7:26 pm

Így igaz!  A bélyegző használata "megszokás".  (Valamikor az orosz exportok idején, azt tekintették a legjobb partnernek, aki legalább 5 pecsétet nyomott a számlára vagy a szerződésre. Persze utólagos reklamáció esetén ez nem jelentett SEMMIT. Nyugat-Európai partnereink már ekkor bevezették a "szóbeli szerződést"  több bizalommal és sikerrel).  Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: NKrisztina » szomb. szept. 22, 2007 7:23 pm

Közalapítványnak könyvelek, OTP-nél van számlája - ott nem kérnek bélyegzőt.

Felhívom a figyelmedet, amennyiben megkaptad a kérdésedre a választ, célszerű lezárni. És a válaszadók fáradságáért kiosztanod a pontokat ("Válasz elfogadására" klikk!)  

Üdv: Krisztina

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bélyegző használat non profit szerv.

HozzászólásSzerző: boborgabor » hétf. szept. 24, 2007 7:35 am

klikk

 

boborgabor
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég