Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készletek, anyagok

Számvitel

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. aug. 29, 2007 8:41 am

Szia Szilvi!

Eszméletlen, hogy némelyik könyvelő képes egy teljes ellenőrzés nélkül év végén csak kinyomtatni a főkönyvit, és abból elkészíteni a beszámolót. És az a tapasztalatom, hogy ezeket még jobban megbecsülik, mint a lelkis, mindent rendben csinálni akaró kollégáinkat. Én el nem tudom képzelni, hogy nekiálljak eredményt, mérleget készíteni, míg mindent főkönyvi számlát le nem egyeztettem. És biz ilyenkor ha kibuknak a hibák (mert valljuk be, ki nem hibázik, de épp ezért kell leellenőrizni) akkor még mindig van idő kijavítani és rendben el tudjuk készíteni a beszámolót.

Kata

Persze még így is benne van a pakliban, hogy valamit nem jól csináltunk, de legalább mi mindent megteszünk, hogy ennek az esélyét a minimálisra csökkentsük. 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 29, 2007 9:09 am

Hát azt hiszem, ezek után én csöndben maradok, ez nem semmi.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 29, 2007 9:15 am

Kata! Na most ezek után úgy képzeld el, hogy ez a vállalkozó nincs teljesen megelégedve velem, azért mert ő szerinte én túltájékoztatom őt. Az előző könyvelő azért volt "jobb" mert békén hagyta, nem szólt semmiért, - nem kérdezett, de nem is válaszolt-, az sem volt érdekes, hogy mikor viszi el az anyagot. Én meg ugye felhívtam egy csomó mindenre a figyelmét, hogy tisztában legyen a dolgokkal, aláíratok vele minden bizonylatot, na most őt úgy veszem észre ez zavarja, főképpen azért, mert nem érti,  de talán nem is akarja érteni,  hogy miről beszélek. Egyébként amikor megkeresett akkor meg azzal indokolta a könyvelőváltást, hogy semmilyen tájékoztatást nem kapott az előző könyvelőjétől, hát most kap, de ez meg túl sok neki.

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: validitas » szer. aug. 29, 2007 10:24 am

Szia Szilvi!

Szerintem a nyitót simán vezesd ki 51-re (anyagktg, nem elábé!), és ne selejtezz, az szerintem a rosszabbik megoldás (miért, ha felhasználható lett volna, mi lett a selejt sorsa, stb, csak problémákat vet fel). Ha a felhasználásba úgyis belefér. A leltárt - úgyis az ügyvezető ill. az előző könyvelő felelőssége - én dec.31-i fordulónappal vetetném fel - a leltárfelvétel időpontja attól még lehet január eleje (ne elseje legyen, ki hiszi el?:)). Azért dec.31-i fordulónap, hogy legalább a mérleg alá legyen támasztva, mert muszáj, viszont ha más a fordulónap, esetleg csak szükségtelenül felhívod rá a figyelmet, hogy vmi nem stimmel. Én biztos rákérdeznék, hogy miért nem dec.31. és szerintem egy revizor is.

Hát igen, nagyon nehéz megtalálni a megfelelő egyensúlyt, hogy túl sokat se mondjon az ügyfélnek, de azért minden fontos dologra hívjuk fel a figyelmét. Szerintem talán nem szükséges annyi minden tudnivalót mindjárt melegében közölni, kisebb és ritkább részletekben talán jobban beveszi a gyomra. Csak a legsürgősebb, és leginkább bírságveszélyes dolgokra hívd fel a figyelmét, a többi esetleg ráér később is.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. aug. 29, 2007 10:34 am

Szerintem ahogy Te is írod, inkább nem is akarja megérteni, amiről beszélsz. Az ilyen ügyfelek azt akarják, hogy a "jó" dolgokról tájékoztasd őket (milyen kedvezményt tud igénybe venni, hogyan csökkentheti az adóját stb.), de ha cserébe Te valamit kérsz tőle, hogy minden szabályszerű és törvényes legyen, akkor már húzzák a szájukat, és úgymond a "rossz" dolgokról inkább nem is kérik a tájékoztatást, mert az nekik felesleges munkát jelent és hátrányos. Az, hogy Te mit össze szenvedsz a könyvelésével, mennyi jogszabálynak kell utána járni, kutakodni egyes dolgok után, rendbe tenni elcseszett dolgokat, és mindezt úgy, hogy a lehető legszabályszerűbben legyen rendbe téve, az már nekik nem számít, sőt még a könyvelési díjakat is sokallják.

Egszer az apeh ügyfélszolgálaton két férfi beszélegetett előttem a sorban: "mi a fenét panaszkodik a könyvelőm, hogy túl kevés a könyvelési díj, mikor két számot kell csak összeadnia és kivonnia?" Nagyot nyeltem, pedig legszívesebben lehordtam volna őket. Ez az általános vélemény a könyvelőkről az ügyfelek körében, és tényleg TISZTELET A KIVÉTELNEK.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 29, 2007 10:43 am

Igen igazad van, egyébként már "visszavettem" a tempóból, tényleg csak azt mondom neki, amit nagyon kell.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készletek, anyagok

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. aug. 29, 2007 10:49 am

Mennyire igazad van, pont így van. Folyton azt kérdezi, mit tud költségelni, milyen kedvezmények vannak, mit számolhat el, más nem is érdekli. Egyébként azért beszélnek így a könyvelőkről, mert sokan egyszerűen nem tudják felfogni, hogy valóban mennyi mindenre kell figyelni, úgy csinálnak néha mintha nem is az ő cégükről lenne szó, a tudatlanságukat bezzeg el kell fogadnunk, miért is kéne nekik mindent tudni, elvégre azért van a könyvelő, igaz, csak két számot kell összeadni meg kivonnia.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron