Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

Számvitel

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 25, 2007 5:05 pm

Sziaztok!

Megkerestem az interneten ezt a tipusú autót, képen, ránézésre valóban úgy néz ki, hogy külön van a rakodótere, és az bizony nem úgy néz ki, mint ami személyszállításra, alkalmas, elől nagy hely van, oda biztos 5-en beférnek.

Úgyhogy Hanna, ha azt mondod a forgalmiban is az van, hogy tehergépjármű, akkor szerintem, most, hogy így megnéztem "személyesen" és ABAKUSZ-49 is rávilágított a problámra, veheted tehergépkocsinak.

Ez esetben levonhatod a gázolajat és a szervízköltség áfáját is. Menetlevelet kell vezetni kötelezően. Cégautó adót pedig nem. De azért remélem hozzászól ehhez még valaki, hátha más vélemény is van.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

HozzászólásSzerző: Hanna1 » szer. júl. 25, 2007 6:03 pm

Sziasztok!

Már kb 100x végig gondoltam a dolgot, és én is azt gondolom, hogy tehergépkocsi!

A rakodótér teljesen külön van igazából ez egy platós autó. 

Összefoglalva: 2500 kg kevesebb össztömegű utastérben 2-nél több fő szállítására alkalmas  külön rakodóterű autó az tehergépjármű.

Erről ne kérjek valami állásfoglalást az APEH-től vagy a PM-től  nehogy később mégis az legyen hogy a 5 fő az mindegy hol utazik?

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. júl. 25, 2007 6:24 pm

Azért azt nehezen mondhatják, most, hogy megnéztem a képet, egyértelműen elkülönül a rakódótér és fedett is lehet, nem alkalmas a rakodótere személyszállításra. Úgyhogy én is azóta végiggondoltam egy jó párszor és szerintem megállja a helyét, hogy tehergépkocsi.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

HozzászólásSzerző: ABAKUSZ-49 » szer. júl. 25, 2007 6:41 pm

Azért egy APEH megerősítés nem ártana, nehogy később probléma legyen. Legfeljebb lesz egy ÁFA önellenőrzésed, ha addig nem számolod el az ÁFÁ-t. 

Üdv. Zsike (ABAKUSZ-49 Kft.) 

ABAKUSZ-49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bérelt cégautó tgk vagy szgk?

HozzászólásSzerző: Hanna1 » csüt. júl. 26, 2007 6:43 am

Úgy tudom a KSH-tól lehet kérni besorolást az autókat illetően, de ennél pontosabbat nem tudok.

Esetleg nem tud valaki erről valamit?

Köszi a segítséget mindenkinek.

Hanna

Hanna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron