Adófórum

Adózási és számviteli információk

környezetvédelmi termékd csomagolás

Számvitel

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: tamarinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Ne haragudjatok de csak mostanra tudtam kinyomozni a teljes történetet. Tehát fa ládákat gyártatott egy céggel, amihez a saját alapanyagát használtatta fel. A számlák valamelyike gyártásról szól, valamelyike meg termékről. A ládákba eszközöket csomagolt, amiket külföldre (Eu és nem Eu) is szállított. A számlákban kiszámlázza ezt a csomagolást a vevők felé, és nem kéri vissza a csomagolást, bár én már láttam erre vonatkozó mínuszos számlát is. Szerződések egyáltalán nincsenek, számlákon utalás nincs a környvéd termékdíjra, illetve a megfizető személyére vonatkozóan. mit kell tenni eu, export, illetve belföld esetén?

Köszönöm segítségeteket: tamarinda

tamarinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd júl. 17, 2007 5:50 pm

EU-ba, exportra, történő értékesités alkalmával nincs termékdíjfizetési kötelezettség. Belföldi értékesités, és import alkalmával keletkezik a tdij fizetés. Akkor keletkezik , amikor a ládába csomagolja az eszközöket, és értékesiti.  Ha visszavételezi akkor göngyölegként funkcionál, ez esetben újrahasznositja és itt másképp lép be a tdij.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. aug. 16, 2007 8:47 pm

Szia! Egy gyakorlati tanács így egy hónap múltán, hátha hasznát veszed: Ha csak hébe-hóba csomagoltok, akkor a havi (illetve amilyen rendszerességű bevalló vagy) FELHASZNÁLÁS után    kell befizetned és bevallanod a termékdíjat (csak a hazai felhasználás, a külföldit analitika alapján közvetlenül levonásba helyezed). Viszont ha NAPONTA használsz csomagolóanyagot, akkor (multikon kívül) nincs az a raktáros vagy raktárkezekő program, amely ezt naprakészen kezelni tudja. Ezért én (a cégvezető beleegyezésével, a bírság elkerülése érdekében), mindig a csomagolóanyag beérkezése idejében számolom és vallom be a termékdíjat. Kivétel az év vége, amikor a készlet alaján az utolsó hónap/negyedév fiz.kötelezettségéből visszavonom a készlet szerinti csomagolóanyagra jutót. Ha a külföldi visszaküldi a csomagolóanyagot, akkor viszont VIGYÁZZ!, mert rafkósan visszaterheli rád a termékdíj költséget. Ezt be kell "újra vételezni" majd egy következő kiszállításnál kivezetni (ha van erre lehetőség) Üdv.Napraforgó
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: atom69 » szomb. nov. 10, 2007 8:21 pm

Ezeket a faládákat akkor kell több utas csomagolásként kezelni, ha a külföldi partner azokat visszaküldi.

Ebben az esetben úgy kell termékdíjat fizetni, hogy az adott adóbevallási idődzakban beérkezó ládák súlyából kivonjuk a kiszállított ládák súlyát, tehát nettósítunk.

Ebben az esetben előfordulhat, hogy nem fizetünk, hanem visszaigénylünk termékdíjat.

Viszont arra vigyázni kell, hogy amennyiben a KvVM Termékdíj Osztálya felé nem lett bejelntve a több utas csomagolásunk (fa láda) akkor nem tehetjük meg a nettósítást, akkor az összes beérkező mennyiség után termékdíjat kell fizetni, és nincs lehetőség a visszaigénylésre. Ellenkező esetben szankciók várhatók.

atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: kati1012 » szomb. nov. 10, 2007 8:54 pm

A bejelentésen azt érted, hogy a bevallásban ha nem szerepeltettük, vagy bejelentkezéskor? Én nem rég jelentkeztem be de most nem emlékszem, hogy a nyomtatványra mit írtam. Úgy látszik, hogy este van.
kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

környezetvédelmi termékd csomagolás

HozzászólásSzerző: atom69 » vas. nov. 11, 2007 7:04 am

A Minisztérium felé a termékdíj-fizetési kötelezettséget a KT0723-BJ1-es lapon, a több utas csoamagolások bejelentését pedig a KT0723-BJ2-es lapon kell megtenni. A több utas csomagolást el kell látni GTIN számmal is, ami a GLN szám édestestvére. Ezek után a KvVM felé történő beszámoláson már a részletező lapok közül ki kell tölteni az "UHA" lapot is. Ezen kell bebizonyítanunk, hogy a csomagolásunk több utas, és többek között szerepeltetjük rajta a selejtezett mennyiségeket is. A csomagolásunk nem attól több utas, hogy mi azt mondjuk, hogy csókolom ez visszaváltható, többször forgó ccsomagolás, hanem attól is függ, hogy adott bevallási időszakban visszagyűjtjük-e a kormányrendeletben meghatározott mennyiséget. Esetünkben ez 60 %. Amennyiben a visszagyűjtött mennyiség nem éri el a 60 %-os arányt, úgy nem kezelhetjük a csomagolásunkat több utasként! 
atom69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég