Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankkártyás fizetés könyvelése

Számvitel

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: picur76 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a gyakorlatban Ti hogyan kezelitek a következőket:
Adózónak van két bankszámlája, egyikről teljesíti az utalásokat, a másikon úgymond egy keretösszeg található maximalizálva, erről teljesíti kiadásait bankkártyával. (Ez utóbbival van gondom)
Vásárlásai esetén a kapott számlán fizetési mód sok helyen kp, de igazából ez a bankkártyáról, azaz a bankszámláról megy. Mivel a pénztára szinte nem is mozog, itt nem is lenne pénz kiegyenlítésre. A gondom, hogy ezt hogyan kontírozzam (a legegyszerűbben) a gyakorlatban. Az ügyvédi irodában egyenlőre egyedül van, a saját bankkártyáját adjam ki reggel elszámolásra kiadott előlegnek, és minden pénztár? Szerintem ez nem jó. Még arra gondoltam, esetleg a bankbizonylatot rátűzhetné a számlára, így meg tudnám könnyen és gyorsan különböztetni a "valódi" kp-s számláktól. Szerintetek? Bár így is lesz egy pénztár, egy bank, és egy bankkártya analítika...
Köszönöm a segítséget!
picur76
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: csondornemariann » hétf. júl. 09, 2007 11:37 am

Szia Picur! Szerintem mindenképp kapcsoltasd a számlához a bankkártyás bizonylatot, különben meg fogsz őrülni ,ha a főnököd ömleszteni fogja a kp-s és bankkártyás számlákat ( ráadásul a bankkártyás számlák kifizetése nem is az a nap amire a számla szól). Én ezeket a számlákat felvenném szállítóra( akár lehet külön főkönyvi számlára is gyűjteni vagy külön analítikát nyitni a szállítón belül).A kiegyelnlítését pedig simán bankkal szemben könyvelném, amikor megjelenik a kivonaton. Remélem segítettem. Üdv. Mariann
csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 11:45 am

Szia! A kártyás bizonylatot mindenképpen hozzá kellene tűzni a számlához, így te is könnyebben eligazodsz. Szállítón nem muszáj szerintem átvezetni, egyszerűen a kivonathoz csatolod, és a kártyás bankkal szemben költségre könyveled.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 11:52 am

Szia picur76!

A cég pénzkezelési szabályzatában meg kell, határozni, hogy ki vásárolhat a kártyával, mit és mennyiért. Itt kell szabályozni azt is, hogy a számlákkal a bankkártya használó mikor köteles elszámolni. Pl. 30 naponként.

Könyvelni a bankszámlakivonat alapján kell. A csökkenés elszámolásra kiadott előlegként könyvelendő. Addig amig a számla nincs meg.

Ilyenkor: T3613 Egyéb előleg elszámolások - K384 Bankszámla

Amikor elszámol a számlákkal le kell könyvelni a vásárlásokat: T1,2,5,8 attól függ, mit vett, és T466 - K 381 vagy K454.

Majd utána elszámoljuk az elszámolásra kiadott előleget:

T381,v.T454 - K3613.

 

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 12:54 pm

Szerintem nem kell túlbonyolítani az előleggel, mert nem vett fel előleget, és a számla előbb van, minthogy a kivonat megérkezik. Ha nem interneten, vagy valamilyen banki programon kéri le a kivonatot. Főleg, ha a fogalom nem túl jelentős, felesleges még plusz nyilvántartással terhelni magunkat az előleg miatt. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: stamasi » hétf. júl. 09, 2007 1:05 pm

Lehet. hogy a számla előbb van, de ha sokat vásárol egy hónapban, akkor szerintem egyszerűbb egyszer elszámolni, mint egyenként.

Mindenesetre  a könyvelési módszert a számlarendben kell rögzíteni. A többit, ahogy említettem a pénzkezelési szabályzatban.

Üdv. stamasi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: csondornemariann » hétf. júl. 09, 2007 1:06 pm

Egyetértek Böbével!
Viszont szerintem nem túl jó ötlet a bankból rögtön ktg-re könyvelni, a dátum miatt. Pl.tárgyi eszköz vásárlásnál lehet, hogy már használatba veszed a számla keltének napján, de a bankban később jelenik meg.
Mariann
csondornemariann
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 1:22 pm

Szia Mariann! A költségre könyvelést csak az olyan jellegű beszerzéseknél gondoltam, ami ktg. pl. irodaszer, tisztítószer, stb. A tárgyi eszközt vagy készletet (ha vezet készletnyilvántartást) természetesen a megfelelő főkönyvi számlákra  kell könyvelni. A tárgyi eszköz nyilvántartásban meg szerepelnie kell a használatbavétel időpontjának, mert onnantól "ketyeg" az amortizáció. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: csirip » hétf. júl. 09, 2007 1:22 pm

Sziasztok! Tudom nem a legelegánsabb megoldás, de én a bankból kp felvétként kezelem, majd a számlákat berakom a pénztárba, mint költség. Tehát így nő a pénztár a felvett pénzzel, majd csökken a számla értékével...Igy nulla tulajdonképpen a pénztár egyenleg változásom. Ha "rendes" az ügyfél akkor nincs gond. Akkor igen, ha pld.  olyan dolgokat vesz, ami nem a cég érdekében merültek fel...:((( Anikó
csirip
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Bankkártyás fizetés könyvelése

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. júl. 09, 2007 1:25 pm

Nemcsak nem a legelegánsabb, de nem fedi a tényeket, ugyanis készpénz nem jelenik meg, nem könyvelhetsz kp-t ott, ahol nincs. Üdv: Böbe
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég