Adófórum

Adózási és számviteli információk

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

Számvitel

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: N.Kati » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A KFT markológéppel rendelkezik, aminek az elszámolása üzemórában történik. Mennyi üzemanyagot számolhat el a KFT a gép után? Üzemórás gépeket mi alapján tudják ellenőrizni? Például a gép 10 órát dolgozott, de én mondhatom azt is, hogy 15 órát dolgozott és azután számolok el üzemanyagot.

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. júl. 01, 2007 12:20 pm

A gépnek kell lennie gépüzemnaplójának. Ennek alapján lehet az üzemanyagot elszámolni. Itt vezetned kell az üzemórát. Ellenőrizni elvileg és gyakorlatilag is tudják, mert egy adott munka elvégzéséhez szükséges üzemóra kalkulációs tényező. Nem tudom, milyen munkát végeztek, de az ajánlatkészítéskor, vagy a kiszámlázáskor kiderül az elvégzett munkából
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: N.Kati » vas. júl. 01, 2007 12:38 pm

Szia Madora! A KFT saját telephelyén használja a gépet, felújításokra, bővítésre. Nem készül árajánlat, számlázás sem. Azért vagyok bajba, mert az ügyvezető ragaszkodik hozzá, hogy minden üzemanyagköltség elszámolásra kerüljön, annyi órát talál ki amennyi fedezi a számlákon szereplő üzemanyagot. Használtan lett véve a gép, gépüzemnaplót nem kaptunk, pótolhatjuk mi azt? sorszámozot exel táblázatos gépüzemnaplót használhatunk? Viszont traktora is van a KFT-nek, arra tehergépkocsis üzemanyag elszámolást használhatunk?

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » vas. júl. 01, 2007 1:01 pm

Sziasztok! Sok olyan gép van nálam is amelyeket üzemóra alapján számolok el. Sajnos markolóm nincs. Van amelyik rendelkezik gyári papirokkal ahol levan írva az üzemóra fogyasztás, tehát annyi litert számolok amennyit enged, és ezt el is fogadnak. Van olyan gépem amiről én az Agrárkamarától kaptam pontos számítást, mert semmi papírja nincs a gépnek, használtan vették elég régi, persze nincs üz.óra számolásra kiindulási lehetőség. Javaslom keresd fel a Termelőszövetkezeteket, agrár hivatalokat, segítenek.

madora szerinted tudják ellenőrizni hogy valaki pl. 1/ha területet 8 vagy 10 óra alatt szántott fel? Kemény dió , mert szántani lehet sima talajt is meg 10 éve nem használt ugart. Nyilván több üz.óra kell az ugarnak. Bocs, nem kekeckedek, csak erről mi a véleményed.

erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. júl. 01, 2007 1:01 pm

A gépüzemnaplóra nem szerencsés az excell tábla. Szigorú számadású nyomtatványként kezelendő a vásárolt nyomtatvány. A traktornak is megvan a saját fogyasztási normája. Melyik gépkocsi normáját húznád rá?
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: N.Kati » vas. júl. 01, 2007 1:24 pm

Egyik gépkocsi normáját sem számolnám el a traktorra, biztos rosszul fejeztem ki magem, számítási módra gondoltam.

N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » vas. júl. 01, 2007 5:45 pm

Szerény véleményem szerint ilyen esetre pl agrártudományi egyetem, főiskola gépészmérnöki szaktanácsadó szolgáltatását lehetne igénybe venni. (Gödöllő, Kaposvár). Onnan gondolom, hogy férjem mg. gépészmérnökként végzett, csináltak ilyen számításokat.
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. júl. 01, 2007 7:29 pm

Erdőápolás! Nem veszem kekeckedésnek a felvetésedet. Teljesen jogos, hiszen valóban nem mindegy a fogyasztás szempontjából. Én mindenképpen kérnék hivatalos helről az adott típusra üzemóra fogyasztást. A korrekciós tényezőket meg el kell fogadnia az ellenőrzésnek is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: N.Kati » hétf. júl. 02, 2007 4:02 am

A traktort is üzemóra szerint számoljam el? Azt hittem km-er után.
N.Kati
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Üzemanyag elszámolása üzemóránál?

HozzászólásSzerző: erdoapolas » hétf. júl. 02, 2007 4:17 am

Én is nagyon sokat tépelődtem, kutakodtam, de lehet hogy nem jól gondolom, mert egy traktor is végezhet olyan munkafolyamatot , hogy kevés KM -ert megy mert  álló helyzetben vagy csak kevés mozgással végez munkát. Ebben az esetben az üz.óra számolás amit célszerú használni. Persze ha lehet , és törvényes. Talán madora kitalál valami okosat nekünk, mert egy traktorral én is bajban vagyok. Én ezidáig üz.órára számoltam el.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég