Adófórum

Adózási és számviteli információk

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

Számvitel

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Végelszámolás záró mérlegében a végelszámolás alatt lévő cég még várható bankköltségeivel is számolni kell, hiszen a bankszámla a zárást követően egy ideig még él. A várható bankköltséget a forrásoldalon hova kell könyvelni? Passzív időbeli elhatárolásra? A végelszámolást lezáró mérlegben (ami alapján a vagyonfelosztási javaslat készül) lehet passzív időbeli elhatárolás?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv.: Sanyi
kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

HozzászólásSzerző: Lacca1 » csüt. nov. 13, 2014 2:03 pm

Szia!

A végelszámolás záró mérlegében időbeli elhatárolás nem mutatható ki (72/2006. (IV. 3.) Korm. rendelet 7.§ (2a)).

A még várhatóan felmerülő költségeket a kötelezettségekkel szemben kell elszámolni (7.§ (4)). Ennél többet nem mond. Nyilván rövid lejáratú kötelezettségekről lehet csak szó, én szállítóra szoktam tenni, habár bizonylatom még nincs, de lehet ennek külön számlát is nyitni a 45-ben. Lekönyvelem pl. az utolsó beszámoló közzétételi díját is és levonom az áfáját, pedig számla csak majd a közzététel után lesz. Eddig még nem kifogásolta senki.

Régebben a tevékenységet záró beszámolóban sem lehetett időbeli elhatárolás, pedig ott még van értelme, most már nem is tilos. Emiatt én 2006-ban bekaptam egy 30 ezres bírságot, mást nem bírtak találni.

Üdv
Lacca1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » csüt. nov. 13, 2014 2:58 pm

Kedves Laca!

Időközben megnéztem a Korm.Rendeletet, és valóban egyértelműen szerepel benne, hogy a végelszámolást záró beszámolóban PIE nem lehet (sőt AIE sem).
Köszönöm a segítségedet!
A levonható ÁFA-ra vonatkozó megjegyzésedet pedig külön köszönöm, ezek szerint az ilyen "késett" számlák levonható ÁFA-ját (pl. a záró dátumot követően behajtott követelés behajtói jutalékának ÁFA-ját)"idő előtt", az utolsó ÁFA bevallásban elszámolhatom?

Üdv.: Sanyi
kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

HozzászólásSzerző: kontrado2006 » csüt. nov. 13, 2014 3:04 pm

Tisztelt Adófórum! (Kedves Laca!)

Elnézést kérek, az imént valamit elrontottam, mert Laca válaszát szerettem volna elfogadni, nem a saját válaszomat.

Kérem szíveskedjenek a hibát korrigálni!

Üdvözlettel: K.Sándor

kontrado2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Végelszámolási zárómérlegben lehet-e PIE?

HozzászólásSzerző: Lacca1 » csüt. nov. 13, 2014 3:30 pm

Elvben csak azt az ÁFÁ-t vonhatod le az utolsó bevallásban, amiről kezedben van a számla, ez a levonás egyik tárgyi feltétele, a később érkezőket önellenőrzéssel lehet érvényesíteni.

Én be szoktam tenni az utolsó bevallásba azt is, amiről még nincs számla, de biztosan tudom, hogy lesz, eddig nem volt vele probléma, de ez az eljárás nem szabályos, tehát nem akarnálak rábeszélni.
Lacca1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron