Adófórum

Adózási és számviteli információk

önellenőrzés TE miatt

Számvitel

önellenőrzés TE miatt

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

sajnos nem napi eset, de nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni.
A cég 2012-ben eladott telkeket, melyeket ki is vezettünk. 2013-ban derült ki, hogy a szerződés szerint a ratjuk lévő ingatlanokat is eladták a telkekkel együtt, amit ugye elfelejtettek mondani. Dilemmába vagyok, mert tudom beszámolót már nem teszünk újra közzé, tehát 2013-ban kell rendeznem a kimaradt tételeket.
Viszont úgy tudom, hogy a 1229-est pedig úgy kell önelleőriznem, hogy ott az eredményt és a mérleget is a helyes szerint javítom ki, illetve változnak az adóalap módosító tételek is.
Ezért most belezavarodtam, és nem igazán értem, hogy akkor a 2013-as évbe mit fogok belekönyvelni...

Előre is köszönöm a válaszokat,
Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzés TE miatt

HozzászólásSzerző: MonokiM » csüt. máj. 08, 2014 5:18 pm

Szia!

Mit számláztatok ki 2012-ben? Azt kell kivezetni.
Ha te a telekeladás számláit könyvelted csak, akkor azt kellett kivezetni. Ha meg minden együtt volt kiszámlázva, akkor mindent. Ha így volt, akkor ki kellett volna vezetni 2012-ben az ingatlanokat is.
Tedd rendbe a könyvelésben a 2012-t. Add be az önellenőrzést a társasági adó miatt.
Így nem marad 2013-ra a kivezetés, meg semmi tennivaló.
A beszámoló...
MonokiM
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

önellenőrzés TE miatt

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 08, 2014 5:55 pm

Szia,
köszi szépen hogy írtál, de menet közben már sok utána járás után sikerült kitisztáznom a dolgokat, épp le is akartam már zárni a kérdést.
Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

önellenőrzés TE miatt

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. máj. 08, 2014 5:56 pm

Egyébként a beszámolót nem lehet újra közzétenni már, úgyhogy a Tao önellenőrzés mellett a 2013-as év beszámolójában a középső oszlopban kell szerepeltetnem az ellenőrzött tételeket.
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég